romea - logo
26. listopadu 2020 (čtvrtek)
svátek má Artur

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Židovská liberální unie v ČR: Bátora na MŠMT je pro nás nepřijatelný

Praha, 1.9.2011 10:35, (ROMEA)

Pro Židovskou liberální unii v ČR (ŽLU) je naprosto nepřijatelné, aby Ladislav Bátora zastával nějakou funkci na MŠMT. "Je pro nás nepřijatelné, aby člověk, o kterém je známo, že se pohyboval mezi neonacisty popírajícími holokaust, kandidoval za nacionalisty hlásající rasistické názory, člověk, jenž má zálibu v antisemitské literatuře (např. se za celé čtyři měsíce nedistancoval od knihy Rudolfa Vrby Zkáza Slovanů), v této instituci nadále pracoval," píše se v prohlášení ŽLU, které server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Prohlášení Židovské liberální unie v České republice

Židovská liberální unie v ČR již delší dobu se znepokojením sleduje veřejná vystoupení pana Ladislava Bátory a jeho působení na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Pan Bátora bude od 1. září 2011 zastávat funkci zástupce ředitele kanceláře ministra.

Je pro nás nepřijatelné, aby člověk, o kterém je známo, že se pohyboval mezi neonacisty popírajícími holokaust, kandidoval za nacionalisty hlásající rasistické názory, člověk, jenž má zálibu v antisemitské literatuře (např. se za celé čtyři měsíce nedistancoval od knihy Rudolfa Vrby Zkáza Slovanů), v této instituci nadále pracoval.

Problém zůstal nevyřešen a nadále je bagatelizován i přes četné protesty včetně důrazného protestu bývalých vězňů nacistických koncentračních táborů.

Setrvávání pana Ladislava Bátory na MŠMT ČR tak vytváří nebezpečný precedens.

PaedDr. Věra Dvořáková, předsedkyně ŽLU v ČR
Ing. František Fendrych Ph.D., 1. místopředseda ŽLU v ČR

KAM DÁL?
Bátoru Dobeš přesunul pod šéfku kabinetu kritizovanou za odměny
Dobeš odvolá Bátoru z funkce personálního ředitele a povýší ho na vicekancléře. TOP 09 souhlasí.
SPECIÁL: Vše o kauze Ladislav Bátora

ryz
Přečteno: 835x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Tiskové zprávy, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo