romea - logo
26. února 2021 (pátek)
svátek má Dorota

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zimní pobytová akce Nízkoprahového klubu Pavlač

Brno, 5.2.2007 18:07, (ROMEA/Ratolest TZ)

Letos poprvé pořádá Nízkoprahový klub Pavlač zimní pobytovou akci, které se zúčastní děti a mladí lidé, klienti klubu Pavlač. Od 12. února čekají na děti tři dny plné soutěží a her v krásné přírodě na Českomoravské vrchovině v obci Svojanov.

Zimní pobytová akce je součástí projektu „Cesta z ghetta“, který je financován Nadací Vodafone ČR. Cílem projektu je umožnit dětem a mladým lidem poznat různé možnosti aktivního trávení volného času a zlepšit jejich informovanost v oblasti prevence sociálně patologických jevů.
Projekt „Cesta z ghetta“ umožnil klientům klubu například návštěvu jiných nízkoprahových zařízení, Centra volného času Lužánky či účast na besedách s odborníky na dětmi vybrané téma.

Během pobytové akce děti poznají jiné prostředí a získají prostor pro realizaci svých nápadů a her. Cílem celé akce je podpořit a doprovázet děti k realizaci jejich vlastních nápadů a zvýšit jejich sebedůvěru. Výlet mimo obvyklou lokalitu jim rozšíří obzory a umožní strávit alespoň část jarních prázdnin mimo město.

„S nápadem uspořádat zimní pobytovou akci přišly samy děti a ty se budou moci zapojit také do plánování a realizace volnočasových aktivit, které na pobytovku chystáme. Nápady dětí na možnosti trávení volného času vítáme, protože jejich aktivní zapojení do projektu je jedním z našich dlouhodobých cílů“, říká koordinátorka klubu Věra Růžičková a dodává: „děti se na akci velmi těší, některé z nich byly ve Svojanově již v létě na romském festivalu Gypsy celebration, kde pravidelně vystupuje náš taneční soubor MERCI“.

Nízkoprahový klub Pavlač je jedním z programů občanského sdružení RATOLEST BRNO a již více než pět let pomáhá dětem a mladým lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci. Klub Pavlač je místem, kam dochází děti a mládež, které spojuje spíše prostředí, ve kterém vyrůstají než barva pleti a to přesto, že většina klientů jsou Romové. Těmto dětem a mladým lidem klub nabízí bezpečné místo pro trávění volného času a zároveň podporu a odbornou pomoc s problémy.

Přečteno: 656x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo