romea - logo
26. ledna 2022 (středa)
svátek má Zora

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Český svaz bojovníků za svobodu protestuje proti účasti maďarského neonacisty na sportovní akci

Praha, 16.5.2013 10:00, (ROMEA)
Maďarský neonacista Attila Petrovszki pózuje v tričku s nápisem neonacistické organizace Blood & Honour.
Maďarský neonacista Attila Petrovszki pózuje v tričku s nápisem neonacistické organizace Blood & Honour.

Předsedkyně Okresní výbor Českého svazu bojovníků za svobodu Kladno Gabriela Havlůjová vyzvala v otevřeném dopise starostu městské části Praha 9, aby jasně odsoudil účast maďarského neonacisty Attily Petrovszkého na turnaji bojových sportů, jehož je městská část Praha 9 partnerem. Server Romea.cz zveřejňuje otevřený dopis v plném znění.

Nepřehlédněte:

Dobrý den pane starosto,

obracím se na Vás v souvislosti se šokující informací o účasti maďarského zápasníka Attily Petrovszkého na turnaji bojových sportů v aréně Sparty na Praze 9 již tento pátek, dne 17. května 2013. Působím jako předsedkyně Okresního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu v Kladně a dovolte, abych Vám krátce naší organizaci představila. Jedná o sdružení, kde jsou členy přeživší koncentračních táborů, veteráni z 2. světové války, vdovy a sirotci po zavražděných vlastencích, kteří za naší svobodu položili život. Nedovedu si představit, že bych těmto lidem sdělila, že po 68 letech od ukončení 2. světové války je možné, že neonacista bude přivítán ve vaší sportovní hale jako úspěšný sportovec. Jedná se přeci o člověka, který svým tetováním i životními postoji vyjadřuje naprostou neúctu k obětem nacismu, co víc, jakožto sportovní vzor svým vystupováním a kladným vztahem k neonacismu ovlivňuje především mladou generaci.

Chci Vás požádat, abyste Vy, jakožto představitel městské části Prahy 9, ale i jakožto člověk s pevnými názory, odsoudil účast tohoto sportovce na akci a vyjádřil tím svůj postoj k neonacismu.

S pozdravem,

Mgr. Gabriela Havlůjová
předsedkyně OV ČSBS Kladno

Přečteno: 2138x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Neonacismus, Antisemitismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo