romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Čmoudi zpátky do Afriky" vložila na transparent Romů z RDS falešná facebooková stránka

22.6.2015 12:10
Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června 2015 a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků.
Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června 2015 a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků.

Falešná facebooková skupina Romové proti Islámu zveřejnila upravenou fotku z demonstrace Romů v září 2013 před Úřadem vlády. Na jeden z transparentů místo romské vlajky doplnili text útočící na uprchlíky. Pokud administrátoři stránky fotku neodstraní, chystají se na ně představitelé Romské demokratické strany podat trestní oznámení.

Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků. Místo romské vlajky a nápisu Romská demokratická strana ČR doplnili administrátoři falešné facebookové stránky do rukou dvou Romů text: "STOP PŘIJÍMÁNÍ UPRCHLÍKŮ. Čechy jsou naše a našich bílých bratrů. Čmoudi zpátky do Afriky! Vaši vzdělaní Romové."

Proti falešné koláži se již ozvali představitelé Romské demokratické strany (RDS). "Pokud administrátoři fotografií neodstraní, podáme na ně trestní oznámení. Je to diskreditace RDS a zneužití naší politické strany," řekl pro server Romea.cz Miroslav Rusenko, politický tajemník Ústředního výboru RDS.

O falešné facebookové skupině Romové proti Islámu informoval již v lednu jako první server Romea.cz. Autoři, kteří zde demagogicky útočí proti islámu jako takovému, dávali postupně najevo, že jejich stránku podporuje známá skupina Terne čhave či sdružení Dživipen. Obě romské iniciativy se od této stránky distancovaly.

V únoru 2015 se pak na stránce objevila fotografie jejich údajného tajemníka a zapisovatele uskupení jistého Jána Balka. Stačilo jen pár minut hledání na internetu a server Romea.cz zjistil, že nejde o žádného Jána Balka, ale o držitele Nobelovy ceny za chemii Venkatramana Ramakrishnana. Jeho fotek na internetu najdete spoustu. Podvodníci se sice snažili co nejvíce stížit identifikaci muže na fotce, například fotografii zrcadlově obrátili, aby jí nebylo možné vyhledat pomocí googlovského nástroje pro vyhledávání fotek, ale přesto se na jejich podvod přišlo.

Podle příspěvků na stránce je zjevné, že účelem stránky, bylo nalákat Romy na demonstrace protiislámského uskupení Islám v ČR nechceme z počátku roku.

Stejní lidé stojí i za další falešnou facebookovou stránkou s názvem Vzdělaní Romové, kde rádoby vtipně Romy uráží. Facebook žádosti o zrušení falešných skupin zatím ignoruje.

Přečteno: 14910x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Facebook, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo