romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Čmoudi zpátky do Afriky" vložila na transparent Romů z RDS falešná facebooková stránka

22.6.2015 12:10
Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června 2015 a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků.
Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června 2015 a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků.

Falešná facebooková skupina Romové proti Islámu zveřejnila upravenou fotku z demonstrace Romů v září 2013 před Úřadem vlády. Na jeden z transparentů místo romské vlajky doplnili text útočící na uprchlíky. Pokud administrátoři stránky fotku neodstraní, chystají se na ně představitelé Romské demokratické strany podat trestní oznámení.

Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků. Místo romské vlajky a nápisu Romská demokratická strana ČR doplnili administrátoři falešné facebookové stránky do rukou dvou Romů text: "STOP PŘIJÍMÁNÍ UPRCHLÍKŮ. Čechy jsou naše a našich bílých bratrů. Čmoudi zpátky do Afriky! Vaši vzdělaní Romové."

Proti falešné koláži se již ozvali představitelé Romské demokratické strany (RDS). "Pokud administrátoři fotografií neodstraní, podáme na ně trestní oznámení. Je to diskreditace RDS a zneužití naší politické strany," řekl pro server Romea.cz Miroslav Rusenko, politický tajemník Ústředního výboru RDS.

O falešné facebookové skupině Romové proti Islámu informoval již v lednu jako první server Romea.cz. Autoři, kteří zde demagogicky útočí proti islámu jako takovému, dávali postupně najevo, že jejich stránku podporuje známá skupina Terne čhave či sdružení Dživipen. Obě romské iniciativy se od této stránky distancovaly.

V únoru 2015 se pak na stránce objevila fotografie jejich údajného tajemníka a zapisovatele uskupení jistého Jána Balka. Stačilo jen pár minut hledání na internetu a server Romea.cz zjistil, že nejde o žádného Jána Balka, ale o držitele Nobelovy ceny za chemii Venkatramana Ramakrishnana. Jeho fotek na internetu najdete spoustu. Podvodníci se sice snažili co nejvíce stížit identifikaci muže na fotce, například fotografii zrcadlově obrátili, aby jí nebylo možné vyhledat pomocí googlovského nástroje pro vyhledávání fotek, ale přesto se na jejich podvod přišlo.

Podle příspěvků na stránce je zjevné, že účelem stránky, bylo nalákat Romy na demonstrace protiislámského uskupení Islám v ČR nechceme z počátku roku.

Stejní lidé stojí i za další falešnou facebookovou stránkou s názvem Vzdělaní Romové, kde rádoby vtipně Romy uráží. Facebook žádosti o zrušení falešných skupin zatím ignoruje.

Přečteno: 14653x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Facebook, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo