romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Čmoudi zpátky do Afriky" vložila na transparent Romů z RDS falešná facebooková stránka

22.6.2015 12:10
Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června 2015 a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků.
Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června 2015 a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků.

Falešná facebooková skupina Romové proti Islámu zveřejnila upravenou fotku z demonstrace Romů v září 2013 před Úřadem vlády. Na jeden z transparentů místo romské vlajky doplnili text útočící na uprchlíky. Pokud administrátoři stránky fotku neodstraní, chystají se na ně představitelé Romské demokratické strany podat trestní oznámení.

Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků. Místo romské vlajky a nápisu Romská demokratická strana ČR doplnili administrátoři falešné facebookové stránky do rukou dvou Romů text: "STOP PŘIJÍMÁNÍ UPRCHLÍKŮ. Čechy jsou naše a našich bílých bratrů. Čmoudi zpátky do Afriky! Vaši vzdělaní Romové."

Proti falešné koláži se již ozvali představitelé Romské demokratické strany (RDS). "Pokud administrátoři fotografií neodstraní, podáme na ně trestní oznámení. Je to diskreditace RDS a zneužití naší politické strany," řekl pro server Romea.cz Miroslav Rusenko, politický tajemník Ústředního výboru RDS.

O falešné facebookové skupině Romové proti Islámu informoval již v lednu jako první server Romea.cz. Autoři, kteří zde demagogicky útočí proti islámu jako takovému, dávali postupně najevo, že jejich stránku podporuje známá skupina Terne čhave či sdružení Dživipen. Obě romské iniciativy se od této stránky distancovaly.

V únoru 2015 se pak na stránce objevila fotografie jejich údajného tajemníka a zapisovatele uskupení jistého Jána Balka. Stačilo jen pár minut hledání na internetu a server Romea.cz zjistil, že nejde o žádného Jána Balka, ale o držitele Nobelovy ceny za chemii Venkatramana Ramakrishnana. Jeho fotek na internetu najdete spoustu. Podvodníci se sice snažili co nejvíce stížit identifikaci muže na fotce, například fotografii zrcadlově obrátili, aby jí nebylo možné vyhledat pomocí googlovského nástroje pro vyhledávání fotek, ale přesto se na jejich podvod přišlo.

Podle příspěvků na stránce je zjevné, že účelem stránky, bylo nalákat Romy na demonstrace protiislámského uskupení Islám v ČR nechceme z počátku roku.

Stejní lidé stojí i za další falešnou facebookovou stránkou s názvem Vzdělaní Romové, kde rádoby vtipně Romy uráží. Facebook žádosti o zrušení falešných skupin zatím ignoruje.

Přečteno: 14853x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Facebook, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo