romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Čmoudi zpátky do Afriky" vložila na transparent Romů z RDS falešná facebooková stránka

22.6.2015 12:10
Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června 2015 a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků.
Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června 2015 a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků.

Falešná facebooková skupina Romové proti Islámu zveřejnila upravenou fotku z demonstrace Romů v září 2013 před Úřadem vlády. Na jeden z transparentů místo romské vlajky doplnili text útočící na uprchlíky. Pokud administrátoři stránky fotku neodstraní, chystají se na ně představitelé Romské demokratické strany podat trestní oznámení.

Upravená fotka se na stránce Romové proti Islámu objevila v neděli 21. června a okamžitě se stala velmi populární a nyní má už přes 2600 sdílení a přes 1500 lajků. Místo romské vlajky a nápisu Romská demokratická strana ČR doplnili administrátoři falešné facebookové stránky do rukou dvou Romů text: "STOP PŘIJÍMÁNÍ UPRCHLÍKŮ. Čechy jsou naše a našich bílých bratrů. Čmoudi zpátky do Afriky! Vaši vzdělaní Romové."

Proti falešné koláži se již ozvali představitelé Romské demokratické strany (RDS). "Pokud administrátoři fotografií neodstraní, podáme na ně trestní oznámení. Je to diskreditace RDS a zneužití naší politické strany," řekl pro server Romea.cz Miroslav Rusenko, politický tajemník Ústředního výboru RDS.

O falešné facebookové skupině Romové proti Islámu informoval již v lednu jako první server Romea.cz. Autoři, kteří zde demagogicky útočí proti islámu jako takovému, dávali postupně najevo, že jejich stránku podporuje známá skupina Terne čhave či sdružení Dživipen. Obě romské iniciativy se od této stránky distancovaly.

V únoru 2015 se pak na stránce objevila fotografie jejich údajného tajemníka a zapisovatele uskupení jistého Jána Balka. Stačilo jen pár minut hledání na internetu a server Romea.cz zjistil, že nejde o žádného Jána Balka, ale o držitele Nobelovy ceny za chemii Venkatramana Ramakrishnana. Jeho fotek na internetu najdete spoustu. Podvodníci se sice snažili co nejvíce stížit identifikaci muže na fotce, například fotografii zrcadlově obrátili, aby jí nebylo možné vyhledat pomocí googlovského nástroje pro vyhledávání fotek, ale přesto se na jejich podvod přišlo.

Podle příspěvků na stránce je zjevné, že účelem stránky, bylo nalákat Romy na demonstrace protiislámského uskupení Islám v ČR nechceme z počátku roku.

Stejní lidé stojí i za další falešnou facebookovou stránkou s názvem Vzdělaní Romové, kde rádoby vtipně Romy uráží. Facebook žádosti o zrušení falešných skupin zatím ignoruje.

Přečteno: 15012x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Facebook, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo