romea - logo
10. srpna 2022 (středa)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dezinformace a hoax: Vakcíny proti COVID-19 prý zabíjí lidi. Je to nesmysl!

28.1.2021 12:05
Hoax o očkování proti koronaviru šíří VIP noviny (Koláž: Romea.cz)
Hoax o očkování proti koronaviru šíří VIP noviny (Koláž: Romea.cz)

Českým internetem se jako lavina šíří článek dezinformačního webu VIP noviny s názvem „Po celém světě jsou již tisíce mrtvých a zdravotně zmrzačených lidí po aplikaci vakcín proti Covid-19.“ Tento článek má na svědomí Martin Kirschner, který web VIP noviny také spravuje. Upozornil na to server Manipulatori.cz.

Článek je směsicí různých odkazů a videí, které mají dokazovat, že vakcína proti onemocnění COVID-19 je nebezpečná. Podle webu Manipulatori.cz byla ale již většina z těchto informací vyvrácena a označena jako hoax a dezinformace.  

Například manipulativní tvrzení, že v důsledku očkování vakcínou firmy Pfizer zemřelo v Norsku 23 seniorů (někdy je uváděno i číslo 33). Tvrzení vychází z reálného základu, kdy norská zdravotnická zařízení očkovala i seniory v závěrečné fázi smrtelných nemocí a v některých případech mohly u těchto pacientů s extrémně narušeným zdravím běžné vedlejší účinky (např. zvýšená teplota) urychlit úmrtí. Lékařský ředitel Norské lékové agentury (Legemiddelverket) Steinar Madsen označil ruskými a čínskými kanály šířené zprávy o nebezpečnosti západních vakcín za státní propagandu, cílenou na propagaci vlastních vakcín.

V článku zmíněného webu se objevují další případy, které mají potvrzovat, že očkování proti COVID-19 je nebezpečné. Některé z nich již také vyvrátil zpravodajský server Romea.cz.

Počet očkovaných na celém světě jde již do desítek milionů. Zatím nebylo prokázáno jediné úmrtí, které by bylo přímo spojené s očkováním vakcínou proti koronaviru. Vedlejší účinky u některých naočkovaných samozřejmě připouští i sami výrobci, stejně tak jako u jiných vakcín nebo léků. Jedná se však zatím o zanedbatelné množství případů, kdy naočkovaní nahlásili drobné vedlejší účinky.

Přečteno: 1714x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

dezinformace, Hoax, Dezinformační web, COVID-19, Dezinformace, manipulaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo