romea - logo
26. listopadu 2020 (čtvrtek)
svátek má Artur

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Důkazy: Násilné protiromské pochody v Českých Budějovicích vedou neonacisté

Praha/České Budějovice, 12.7.2013 20:38, (ROMEA)
Násilné protiromské pochody v Českých Budějovicích organizují a vedou neonacisté (12.7.2013, Koláž Tíseň.cz a Romea.cz)
Násilné protiromské pochody v Českých Budějovicích organizují a vedou neonacisté (12.7.2013, Koláž Tíseň.cz a Romea.cz)

Server Romea.cz již v den druhého násilného protiromského shromáždění a pochodu v Českých Budějovicích informoval, že v čele "slušných občanů" šel známý neonacista Jaromír Pytel. Server Tíseň.tv nyní přinesl další důkazy, že za násilnostmi, který "slušní občané" tleskají a podporují je, stojí české neonacistické špičky napojené na Dělnickou stranu sociální spravedlnosti (DSSS).

Jaromíra Pytla jsme podrobně představili v minulých článcích, násilnosti však provokují i další neonacisté. Například pořadatel neonacistických koncertů Michal Moravec. Byl podezřelý v jedné z největších razií proti neonacistům, tzv. akci Power, při které kriminalisté zadrželi desítky osob. Případ začal projednávat brněnský soud v únoru a na lavici obžalovaných usedlo 18 extrémistů.

Dalším je Martin Hrach, který spravuje rasistický neonacistický server Radicalboys. Hrach je bývalý voják a disponuje zřejmě kontakty na některé policisty. Právě on zřejmě stojí za zveřejním videa z Duchcova. Video "záhadně uniklo" a jako první, doplněné o patřičně sugestivní text, se objevilo na serveru Radicalboys. Nyní Hrach podle serveru Novinky.cz zveřejnil jména zasahujících policistů v Českých Budějovicích.

Dalším nebezpečným neonacistou je volební kandidát DSSS a odsouzený rasistický násilník Lukáš Stoupa. Byl několikrát stíhán za napadení a ve vězení strávil dva a půl roku. Píše o tom server Novinky.cz.

VIDEO

Přečteno: 3661x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

sídliště Máj, Demonstrace, Shromažďování, Extremismus, Neonacismus, Rasismus, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo