romea - logo
25. září 2021 (sobota)
svátek má Zlata

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Fotbalová Bohemka zrušila promítání dokumentu o romských fotbalistech, vyhrožovali jí fanoušci

12.9.2016 15:01
FC Roma Děčín (FOTO: KVIFF)
FC Roma Děčín (FOTO: KVIFF)

Klub Bohemians Praha 1905 se z důvodu vážné bezpečnostní hrozby, pocházející od skupiny fanoušků, rozhodl zrušit zítřejší premiéru filmu FC Roma Rozálie Kohoutové a Tomáše Bojara.

„Rozhodnutí vedení Bohemians rozumíme, bezpečnost návštěvníků je na prvním místě. Není však možné ustupovat lidem, kteří užívají výhrůžky a zastrašování jako formu nesouhlasu s lidmi nebo projekty, vůči kterým se vymezují. Autoři ani spolupracující organizace se nenechají zastrašit. V tuto chvíli jednáme o novém termínu a novém místě,“ uvedli dokumentaristé na své facebookové stránce.

Podle serveru Aktuálně.cz se na promítání filmu chystali dorazit fanoušci Sparty a Bohemians. "Někteří fanoušci nevnímají uměleckost filmu, ale jen ten druhý aspekt. Nenávist vůči Romům, kterých se film týká, tady bohužel mezi fanoušky je," uvedl ředitel klubu Bohemians 1905 Darek Jakubowicz.

Snímek přibližuje rasovou problematiku očima klubu okresního přeboru, převážně složeného z romských hráčů. Na podzim objevit i ve filmové distribuci, podle Bojara bude po festivalu v Karlových Varech uveden i na dalších festivalech. Film už předpremiérově shlédli například diváci v Děčíně.

S klubem FC Roma v roce 2014 některé kluby nechtěly hrát, dnes už je to jinak a tým nevyhrává jen kontumačně. Děčínský klub má za sebou několik zápasů s diplomaty z ambasád a tento týden si v rámci propagace filmu zahrál i s karlovarským festivalovým týmem.

TRAILER

Přečteno: 2555x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Film, Fotbal, dokumentární fillm, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo