romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jak pomohla amnestie pachatelům rasistických útoků

Praha, 9.1.2013 14:25, (ROMEA)
Lucie Šlégrová.
Lucie Šlégrová.

Navazujeme na článek Adély Gálové Amnestováni jsou rasističtí útočníci z Nýrska, vedení DSSS, i pachatel útoku na Maročana v Rožmitále, který přibližuje, kdo z pachatelů rasisticky motivovaného násilí se dostal kvůli prezidentské amnestii na svobodu, a přinášíme nové informace a souvislosti, které dnes uveřejnil server Aktuálně.cz.

Už jsme informovali o tom, že se na svobodu dostali známí výtržníci z Nýrska Miškovič a Boublík, kteří minulý rok nejprve napadli bezdůvodně skupinku dětí a následně vtrhli do nedalekého domu, o kterém věděli, že je obývaný romskou rodinou. Tam se pokusili mikinou uškrtit jednoho z mužů. Vězení se nemusí obávat ani nezávislý kandidát DSSS Miroslav Vojáček, který začátkem minulého roku napadl v Rožmitálu marockého občana. A z dárku od pana prezidenta se mohl radovat také Tomáš Vandas, předseda DSSS, který kvůli amnestii již není v podmínce.

Mezi "očištěnými" a rázem svobodnými jsou mimo jiné pachatelé násilí vůči lidem jiné barvy pleti či přívrženci a propagátoři hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. "Vnímání amnestie mezi neonacistickou scénou hezky odráží jejich rozpolcenost mezi vlastní delikvencí a ´voláním po pořádku´. Část se raduje, protože jim končí podmínky nebo jsou propuštěni, část vřeští, že se delikventi dostávají na svobodu - a to někdy i tací, kteří už mají ledacos odsezeno," komentuje pro server Aktuálně.cz nastalou situaci mluvčí organizace Antifašistické akce Jana Součková.

Celý článek na Aktuálně.cz si můžete přečíst ZDE

voj, server Aktuálně.cz
Přečteno: 1911x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, Útok, Soud, AmnestieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo