romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jak pomohla amnestie pachatelům rasistických útoků

Praha, 9.1.2013 14:25, (ROMEA)
Lucie Šlégrová.
Lucie Šlégrová.

Navazujeme na článek Adély Gálové Amnestováni jsou rasističtí útočníci z Nýrska, vedení DSSS, i pachatel útoku na Maročana v Rožmitále, který přibližuje, kdo z pachatelů rasisticky motivovaného násilí se dostal kvůli prezidentské amnestii na svobodu, a přinášíme nové informace a souvislosti, které dnes uveřejnil server Aktuálně.cz.

Už jsme informovali o tom, že se na svobodu dostali známí výtržníci z Nýrska Miškovič a Boublík, kteří minulý rok nejprve napadli bezdůvodně skupinku dětí a následně vtrhli do nedalekého domu, o kterém věděli, že je obývaný romskou rodinou. Tam se pokusili mikinou uškrtit jednoho z mužů. Vězení se nemusí obávat ani nezávislý kandidát DSSS Miroslav Vojáček, který začátkem minulého roku napadl v Rožmitálu marockého občana. A z dárku od pana prezidenta se mohl radovat také Tomáš Vandas, předseda DSSS, který kvůli amnestii již není v podmínce.

Mezi "očištěnými" a rázem svobodnými jsou mimo jiné pachatelé násilí vůči lidem jiné barvy pleti či přívrženci a propagátoři hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. "Vnímání amnestie mezi neonacistickou scénou hezky odráží jejich rozpolcenost mezi vlastní delikvencí a ´voláním po pořádku´. Část se raduje, protože jim končí podmínky nebo jsou propuštěni, část vřeští, že se delikventi dostávají na svobodu - a to někdy i tací, kteří už mají ledacos odsezeno," komentuje pro server Aktuálně.cz nastalou situaci mluvčí organizace Antifašistické akce Jana Součková.

Celý článek na Aktuálně.cz si můžete přečíst ZDE

voj, server Aktuálně.cz
Přečteno: 1877x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, Útok, Soud, AmnestieHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo