romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jak pomohla amnestie pachatelům rasistických útoků

Praha, 9.1.2013 14:25, (ROMEA)
Lucie Šlégrová.
Lucie Šlégrová.

Navazujeme na článek Adély Gálové Amnestováni jsou rasističtí útočníci z Nýrska, vedení DSSS, i pachatel útoku na Maročana v Rožmitále, který přibližuje, kdo z pachatelů rasisticky motivovaného násilí se dostal kvůli prezidentské amnestii na svobodu, a přinášíme nové informace a souvislosti, které dnes uveřejnil server Aktuálně.cz.

Už jsme informovali o tom, že se na svobodu dostali známí výtržníci z Nýrska Miškovič a Boublík, kteří minulý rok nejprve napadli bezdůvodně skupinku dětí a následně vtrhli do nedalekého domu, o kterém věděli, že je obývaný romskou rodinou. Tam se pokusili mikinou uškrtit jednoho z mužů. Vězení se nemusí obávat ani nezávislý kandidát DSSS Miroslav Vojáček, který začátkem minulého roku napadl v Rožmitálu marockého občana. A z dárku od pana prezidenta se mohl radovat také Tomáš Vandas, předseda DSSS, který kvůli amnestii již není v podmínce.

Mezi "očištěnými" a rázem svobodnými jsou mimo jiné pachatelé násilí vůči lidem jiné barvy pleti či přívrženci a propagátoři hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. "Vnímání amnestie mezi neonacistickou scénou hezky odráží jejich rozpolcenost mezi vlastní delikvencí a ´voláním po pořádku´. Část se raduje, protože jim končí podmínky nebo jsou propuštěni, část vřeští, že se delikventi dostávají na svobodu - a to někdy i tací, kteří už mají ledacos odsezeno," komentuje pro server Aktuálně.cz nastalou situaci mluvčí organizace Antifašistické akce Jana Součková.

Celý článek na Aktuálně.cz si můžete přečíst ZDE

voj, server Aktuálně.cz
Přečteno: 1863x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, Útok, Soud, AmnestieHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo