romea - logo
20. listopadu 2019 (středa)
svátek má Nikola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jak pomohla amnestie pachatelům rasistických útoků

Praha, 9.1.2013 14:25, (ROMEA)
Lucie Šlégrová.
Lucie Šlégrová.

Navazujeme na článek Adély Gálové Amnestováni jsou rasističtí útočníci z Nýrska, vedení DSSS, i pachatel útoku na Maročana v Rožmitále, který přibližuje, kdo z pachatelů rasisticky motivovaného násilí se dostal kvůli prezidentské amnestii na svobodu, a přinášíme nové informace a souvislosti, které dnes uveřejnil server Aktuálně.cz.

Už jsme informovali o tom, že se na svobodu dostali známí výtržníci z Nýrska Miškovič a Boublík, kteří minulý rok nejprve napadli bezdůvodně skupinku dětí a následně vtrhli do nedalekého domu, o kterém věděli, že je obývaný romskou rodinou. Tam se pokusili mikinou uškrtit jednoho z mužů. Vězení se nemusí obávat ani nezávislý kandidát DSSS Miroslav Vojáček, který začátkem minulého roku napadl v Rožmitálu marockého občana. A z dárku od pana prezidenta se mohl radovat také Tomáš Vandas, předseda DSSS, který kvůli amnestii již není v podmínce.

Mezi "očištěnými" a rázem svobodnými jsou mimo jiné pachatelé násilí vůči lidem jiné barvy pleti či přívrženci a propagátoři hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. "Vnímání amnestie mezi neonacistickou scénou hezky odráží jejich rozpolcenost mezi vlastní delikvencí a ´voláním po pořádku´. Část se raduje, protože jim končí podmínky nebo jsou propuštěni, část vřeští, že se delikventi dostávají na svobodu - a to někdy i tací, kteří už mají ledacos odsezeno," komentuje pro server Aktuálně.cz nastalou situaci mluvčí organizace Antifašistické akce Jana Součková.

Celý článek na Aktuálně.cz si můžete přečíst ZDE

voj, server Aktuálně.cz
Přečteno: 1857x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, Útok, Soud, AmnestieHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo