romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Manipulace Parlamentních listů: Romské děti ve Varnsdorfu prý nechodí do školy

11.8.2016 15:43
Koláž: Romea.cz
Koláž: Romea.cz

Po zhlédnutí rozhovoru Daniely Drtinové s antropoložkou Radkou Vepřkovou, jehož shrnutí přinášíme ZDE, jsem zvědavě rozklikla článek Parlamentních listů. Překvapení se nekonalo.

Portál opět přišel s vlastní interpretací antropoložčiných odpovědí, metodou účelové selekce a v jednom případě přímo se lživou citací. "...ženy, protože mají dost často hodně dětí, tak zůstávají doma a hlídají své děti, protože ty děti nechodí do školek," líčí Vepřková podobu běžného dne podle mustru muž v práci-žena s dětmi v domácnosti. O něco dále pak líčí, že během svého pobytu byla příjemně překvapená tím, jak vysoké množství dětí z Kovářské navštěvuje školu.

V interpretaci Parlamentních listů vypadá citace následovně: "A jak vypadá jejich běžný den? Muži chodí velmi často do technických služeb. Dost stoupnou v tom pracovním statusu. V uniformách pak chodí i doma. Ženy hlídají děti. Ty děti totiž nechodí do školy," uvádí se v ní. Těžko říci, zda jde pouze o nepozornost autora nebo o zcela záměrnou manipulaci.

Navíc jsou v rámci dvou odstavců, které Parlamentní listy rozhovoru s Vepřkovou věnovaly, citována zcela okrajová fakta: například blíže nespecifikované "zaznamenání stížností na hluk" nebo z kontextu vytržené věty "jednotlivé rodiny se nemají i rády, neumějí se dohodnout a jsou mezi nimi konflikty". Je tedy nasnadě, že redakce zase jednou saje krev z vycpaného zvířete.

Přečteno: 1607x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, manipulaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo