romea - logo
26. února 2021 (pátek)
svátek má Dorota

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Manipulace Parlamentních listů: Romské děti ve Varnsdorfu prý nechodí do školy

11.8.2016 15:43
Koláž: Romea.cz
Koláž: Romea.cz

Po zhlédnutí rozhovoru Daniely Drtinové s antropoložkou Radkou Vepřkovou, jehož shrnutí přinášíme ZDE, jsem zvědavě rozklikla článek Parlamentních listů. Překvapení se nekonalo.

Portál opět přišel s vlastní interpretací antropoložčiných odpovědí, metodou účelové selekce a v jednom případě přímo se lživou citací. "...ženy, protože mají dost často hodně dětí, tak zůstávají doma a hlídají své děti, protože ty děti nechodí do školek," líčí Vepřková podobu běžného dne podle mustru muž v práci-žena s dětmi v domácnosti. O něco dále pak líčí, že během svého pobytu byla příjemně překvapená tím, jak vysoké množství dětí z Kovářské navštěvuje školu.

V interpretaci Parlamentních listů vypadá citace následovně: "A jak vypadá jejich běžný den? Muži chodí velmi často do technických služeb. Dost stoupnou v tom pracovním statusu. V uniformách pak chodí i doma. Ženy hlídají děti. Ty děti totiž nechodí do školy," uvádí se v ní. Těžko říci, zda jde pouze o nepozornost autora nebo o zcela záměrnou manipulaci.

Navíc jsou v rámci dvou odstavců, které Parlamentní listy rozhovoru s Vepřkovou věnovaly, citována zcela okrajová fakta: například blíže nespecifikované "zaznamenání stížností na hluk" nebo z kontextu vytržené věty "jednotlivé rodiny se nemají i rády, neumějí se dohodnout a jsou mezi nimi konflikty". Je tedy nasnadě, že redakce zase jednou saje krev z vycpaného zvířete.

Přečteno: 1537x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, manipulaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo