romea - logo
3. července 2022 (neděle)
svátek má Radomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr vnitra Jan Hamáček se postavil za policisty zasahující proti Romovi v Teplicích

22.6.2021 8:36
Jan Hamáček. Foto web ČSSD.
Jan Hamáček. Foto web ČSSD.

Ministr vnitra Jan Hamáček se postavil za policisty, kteří zasahovali v Teplicích proti muži, který následně podle policie zkolaboval v sanitce a zemřel.

"Zasahující policisté mají mou plnou podporu. Pokud někdo pod vlivem návykových látek porušuje zákon, musí počítat s tím, že policie zasáhne. Hlavně díky práci policistů a policistek jsme v první desítce nejbezpečnějších zemí světa," okomentoval Hamáček tweet policie, která tvrdí, že v Teplicích nejde o žádného "českého Floyda".

 

 

Někteří Romové však mají na celý zásah jiný názor a Roma, který v Teplicích zemřel označují jako romského George Floyda.

Jan Hamáček svým vyjádřením zcela ignoroval výzvu občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, kteří ho žádali, aby věnoval svou pozornost tomuto případu.

Incident se odehrál v sobotu odpoledne v Teplicích a natočil ho jeden z obyvatel čtvrti z okna. Na videu je vidět trojice policistů zasahujících proti vzpouzejícímu se muži. Jeden policista mu drží nohy, druhý pak klečí několik minut na jeho krku. Třetí policista pomáhá křičícího muže spoutat. Na konci videa se zakleknutý muž již nehýbe. Policie ale tvrdí, že muž zkolaboval až v sanitce a následně zemřel.

Přečteno: 3898x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, ministr vnitra, smrt , Teplice, Smrt Roma v TeplicíchHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo