romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Monika Šimůnková: Podporuji aktivity napomáhající klidnému soužití v Duchcově

Duchcov, 21.6.2013 15:19, (ROMEA)
Monika Šimůnková (Zdroj: www.vlada.cz)
Monika Šimůnková (Zdroj: www.vlada.cz)

Monika Šimůnková, vládní zmocněnkyně pro lidská práva, je přesvědčena, že DSSS bude zítra pořádat v Duchcově akci s nenávistným podtextem. Podporuje naopak ty iniciativy jejichž cílem je napomoci zklidnění situace a nekonfliktnímu soužití všech obyvatel města. Její prohlášení přinášíme v plném znění.

Poklidné shromáždění za lepší sousedské vztahy s kulturním programem organizují na zítra v Duchcově aktivisté ze sdružení Konexe a z iniciativy Otrokem rasy. Pozvali dokonce formou otevřeného dopisu prezidenta Miloše Zemana.

Prohlášení Moniky Šimůnkové

Tuto sobotu 22. června proběhne v severočeském Duchcově shromáždění a pochod svolaný Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS) v souvislosti s květnovým napadením dvou místních obyvatel. Podle informací, které máme přímo z místa, i z pozvánek zveřejněných organizátory, je patrné, že půjde o akci s nenávistným podtextem, která může celkovou situaci ve městě jen zhoršit.

Ráda bych naopak za celou Sekci pro lidská práva Úřadu vlády vyjádřila podporu všem aktivitám, jejichž cílem je napomoci zklidnění situace a nekonfliktnímu soužití všech obyvatel města. Považuji totiž za důležité, aby se napětí, které po květnovém napadení v Duchcově panovalo, dále nezvyšovalo a nebyly zde zbytečně posilovány protiromské nálady.

Aktivity napomáhající klidnému soužití v sobotu osobně podpoří i zástupci Sekce pro lidská práva Úřadu vlády. Ti se zúčastní shromáždění, které bude nabízet kulturní program, vystoupení českých i romských kapel či aktivity pro děti a setkají se i s místními obyvateli.

Mnohem významnější a účinnější než pořádání protestních pochodů je v tuto chvíli podpora kvalitní terénní sociální práce ve městě, ať už provozované městem nebo neziskovými organizacemi (ta je v Duchcově v případě města spolufinancovaná z dotačního titulu Úřadu vlády). Spíše než skandování hesel a šíření strachu může dalším problémům předcházet dlouhodobá práce s lidmi v sociálně tíživých situacích. 

Přečteno: 1953x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Duchcov, Rasismus, Šíření nenávisti, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo