romea - logo
28. září 2020 (pondělí)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Monika Šimůnková: Podporuji aktivity napomáhající klidnému soužití v Duchcově

Duchcov, 21.6.2013 15:19, (ROMEA)
Monika Šimůnková (Zdroj: www.vlada.cz)
Monika Šimůnková (Zdroj: www.vlada.cz)

Monika Šimůnková, vládní zmocněnkyně pro lidská práva, je přesvědčena, že DSSS bude zítra pořádat v Duchcově akci s nenávistným podtextem. Podporuje naopak ty iniciativy jejichž cílem je napomoci zklidnění situace a nekonfliktnímu soužití všech obyvatel města. Její prohlášení přinášíme v plném znění.

Poklidné shromáždění za lepší sousedské vztahy s kulturním programem organizují na zítra v Duchcově aktivisté ze sdružení Konexe a z iniciativy Otrokem rasy. Pozvali dokonce formou otevřeného dopisu prezidenta Miloše Zemana.

Prohlášení Moniky Šimůnkové

Tuto sobotu 22. června proběhne v severočeském Duchcově shromáždění a pochod svolaný Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS) v souvislosti s květnovým napadením dvou místních obyvatel. Podle informací, které máme přímo z místa, i z pozvánek zveřejněných organizátory, je patrné, že půjde o akci s nenávistným podtextem, která může celkovou situaci ve městě jen zhoršit.

Ráda bych naopak za celou Sekci pro lidská práva Úřadu vlády vyjádřila podporu všem aktivitám, jejichž cílem je napomoci zklidnění situace a nekonfliktnímu soužití všech obyvatel města. Považuji totiž za důležité, aby se napětí, které po květnovém napadení v Duchcově panovalo, dále nezvyšovalo a nebyly zde zbytečně posilovány protiromské nálady.

Aktivity napomáhající klidnému soužití v sobotu osobně podpoří i zástupci Sekce pro lidská práva Úřadu vlády. Ti se zúčastní shromáždění, které bude nabízet kulturní program, vystoupení českých i romských kapel či aktivity pro děti a setkají se i s místními obyvateli.

Mnohem významnější a účinnější než pořádání protestních pochodů je v tuto chvíli podpora kvalitní terénní sociální práce ve městě, ať už provozované městem nebo neziskovými organizacemi (ta je v Duchcově v případě města spolufinancovaná z dotačního titulu Úřadu vlády). Spíše než skandování hesel a šíření strachu může dalším problémům předcházet dlouhodobá práce s lidmi v sociálně tíživých situacích. 

Přečteno: 1970x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Duchcov, Rasismus, Šíření nenávisti, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo