romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mši svatou k Mezinárodnímu dni Romů bude letos poprvé celebrovat kardinál

29.3.2017 14:21
Kostel Nejsvětějšího srdce Páně od Josipa Plečnika na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. (Zdroj: Wikimedia Commons, autor:Zp)
Kostel Nejsvětějšího srdce Páně od Josipa Plečnika na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. (Zdroj: Wikimedia Commons, autor:Zp)

K chystaným oslavám Mezinárodního dne Romů (MDR) přibude další významná akce: mše svatá, kterou bude v pražském kostele Nejsvětějšího srdce páně celebrovat arcibiskup Dominik Duka. Ten se ve svém vyjádření pro Romea.cz rozhovořil o mimo jiné o tom, že MDR je významnou událostí pro celou Českou republiku či o tom, že církev usiluje o podporu Romů celosvětově.

"Tuto akci jsme se rozhodli uspořádat zejména s ohledem na nedávnou tragickou událost v Žatci," říká pro Romea.cz k původnímu impulsu zástupce organizátorů Marcel Ščuka.

Mše Za společný život všech národností v ČR

  • KDY: 8. 4. 2017, 11:00
  • KDE: Kostel Nejsvětějšího srdce páně na Praze 3 (Nám. Jiřího z Poděbrad)

"Hledali jsme způsob, jak romský národ povzbudit, neboť jsme cítili, že je zdrcen výsledky vyšetřování tak, jak ho uzavřela Policie České republiky. Napadlo nás uspořádat tuto akci a oslovit kardinála Dominika Duku, zda by celebroval Mši svatou u příležitosti Mezinárodního dne Romů, " líčí Ščuka.

Mše nazvaná Za společný život všech národností v ČR se bude konat 8. 4. 2017 v 11 hodin v Kostele Nejsvětějšího srdce páně na Praze 3. Následovat bude hudební program s křesťanskými písněmi a romským gospelem. Vystoupí zde romští umělci Bartoloměj Girga, Milan Kroka, Erika Fečová, Lenička Fečová, Pavlína Matiová, Marta Balážová, Pavlína Danková, Michal Bažo, Tibor Žida a dětský soubor.

"Podle mého názoru by lidé na akci měli dorazit už jen proto, že je jedinečná a významná. Nikdy v minulosti jsme neměli příležitost zúčastnit se mše svaté, kterou by celebroval arcibiskup pražský a primas český, kardinál Dominik Duka," dodal pro Romea.cz organizátor akce Marcel Ščuka z Celostátní asociace sociálně zodpovědných spolků a podnikatelů v ČR.

Mediálním partnerem akce je zpravodajský server Romea.cz.

VIDEO

PLAKÁT

Přečteno: 5827x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Domácí, Křesťané, Kultura, Hudba, Dominik Duka, Mezinárodní den Romů, PrahaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo