romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Na místě smrti Roma v Teplicích vzniklo pietní místo

21.6.2021 13:54
Vznikající pietní místo v Teplicích (21. 6. 2021) (FOTO: František Bikár, Romea.cz)
Vznikající pietní místo v Teplicích (21. 6. 2021) (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Na místě smrti Roma v Teplicích začíná vznikat pietní místo. Založili ho tam společně s Československou romskou unií Štefan Pongo a Jozef Miker. Jak již zpravodajský server Romea.cz informoval, zemřel v sobotu 19. 6 .2021 po zásahu policie v Teplicích Rom. Ze zákroku existuje videozáznam natočený z jednoho z oken u domu, kde policie zasahovala.

"Se Štefanem Pongem jsme se tady sešli a založili pietní místo na památku oběti," uvedl na místě pro zpravodajský server Romea.cz Jozef Miker. "Prý byl zfetovaný, ale někteří tvrdí, že to není pravda. Měl velké bolesti páteře a bral Tramal. Každý si asi dokáže představit, když někdo klekne na krk nemocnému s páteří," dodal Miker, který zároveň vyzval teplické Romy, aby dorazili na místo tragédie.

Místní Romové se bojí cokoliv říkat, protože jim prý policie podle jejich vyjádření zakázala o incidentu mluvit.

Podle policejního mluvčí Daniela Vítka však policie žádný zákaz obyvatelům nedala. "Nikomu jsme takový příkaz nedávali. Pokud je člověk účastníkem trestního řízení nebo dává v nějaké věci svědectví, tak je poučen v souladu se zákonem o tom, že by neměl šířit údaje, které směřují například k zjištění totožnosti dalších osob zúčastněným na trestním řízení nebo podobně. Ale žádné zákazy policie nedává," uvedl pro zpravodajský server Romea.cz policjení mluvčí Daniel Vítek.

Policie odmítá, že by muž zemřel kvůli zákroku a vydala k tomu prohlášení, které zpravodajský server Romea.cz zveřejnil v plném znění.

VIDEO

Přečteno: 5266x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

smrt , Teplice, Policie, Pietní akce, Smrt Roma v TeplicíchHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo