romea - logo
26. září 2021 (neděle)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neuvěřitelné! Posílání prvňáčků do plynu mu přišlo jako skvělý humor, teď si ho poslanci vybrali jako kandidáta do Rady České televize

12.5.2021 10:04
Fotografie, která vyvolala vlnu rasismus. Obličeje a jména žáků první třídy ZŠ Plynárenská v Teplicích byla pro potřeby článku pro jejich ochranu zakryta.
Fotografie, která vyvolala vlnu rasismus. Obličeje a jména žáků první třídy ZŠ Plynárenská v Teplicích byla pro potřeby článku pro jejich ochranu zakryta.

Volební výbor Poslanecké sněmovny v úterý zvolil dalšího kandidáta do rady České televize, když poslanci v tajné volbě vybrali advokáta Michaela Manna. Ten je náhradníkem za Jiřího Grundu, který odstoupil. Mann je nechvalně známý z kauzy převážně romských a arabských prvňáků z teplické základní školy Plynárenská, kteří čelili rasistickým urážkám na sociální síti. Michael Mann obhajoval jednoho z rasistů a kvůli mediálním výrokům ke kauze čelí kárné žalobě.

Klient Manna na sociální síť na adresu napsal: "Ještěže jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí." Mann k tomu v rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že se komentáři sám zasmál a že jde o klasický černý humor.

"Je to klasický černý humor. Jako jsem uváděl ve své závěrečné řeči vtip o Židech – je to založené na dvojsmyslu a na nějaké historické znalosti. Celý černý humor je založený na jakési brutalitě. Než jsem převzal zastoupení a viděl to na internetu, tak jsem se tomu zasmál," uvedl v rozhovoru Mann.

Podle předsedy kontrolní rady České advokátní komory závažně porušil povinnosti advokáta. Mluvčí komory Iva Chaloupková dnes na dotaz ČTK sdělila, že kárné řízení s Mannem stále běží.

Podle pirátského poslance Tomáše Martínka dostal Mann osm hlasů z 15 přítomných. Poslanců na výboru bylo šest z ANO, dva z SPD, dva z Pirátů a po jednom z ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, ODS a STAN. Z doplněné dvanáctky finalistů teď bude vybírat sněmovna na plénu.

Přečteno: 1206x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Sociální sítě, Česká televize, poslanec, Poslanecká sněmovnaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo