romea - logo
17. května 2022 (úterý)
svátek má Aneta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ombudsman Křeček zaútočil na organizaci ROMEA kvůli kritice rasistického vtipu budoucí hlavní hygieničky. Je to prý sekýrování a vtip rasistický není

5.3.2021 20:46
Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Commons)
Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Commons)

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček zaútočil na organizaci ROMEA, která kritizovala budoucí hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou za sdílení rasistického vtipu. Ta se dnes odpoledne za sdílení vtipu omluvila. Naopak Křeček označil protesty proti vtipu za "sekýrování" a na samotném vtipu nic rasistického nevidí.

"Nenechme se "sekýrovat" skupinou aktivistů, kteří z rozeštvávání společnosti si udělali živnost. O žádný rasismu (ve smyslu definice rasismu na kterou se zapomíná) v tom vtipu nejde. Kdyby se onen domácí pracovník jmenoval Josef Novák protestovala by nějaká neziskovka proti diskriminaci Čechů?" napsal doslova Stanislav Křeček v pátek v 19:30 na sociální síť Facebook jako reakci na příspěvek jiného uživatele, který označil zpravodajský server Romea.cz za rasistický.

Stanislav Křeček zaútočil na organizaci ROMEA

Pavla Svrčinová na své facebookové stránce sdílela v říjnu 2020 vtip, který ve čtvrtek romská organizace ROMEA na twitteru označila za rasistický. "Fero Lakatoš dnes vykradl svůj vlastní byt. Fero dodržuje karanténu a pracuje z domova. Buď jako Fero," sdílela Svrčinová v říjnu 2020.

Veřejný ochránce práv dlouhodobě popírá diskriminaci Romů v České republice. Například v lednu na webu úřadu ke Strategii romské integrace na příštích 10 let uvedl, že někteří Romové mají problémy s bydlením ne kvůli diskriminaci, ale kvůli tomu, že "devastují bytový fond a přeměňují část obcí ve vyloučené lokality". Na další nepřijatelné výroky ombudsmana v únoru upozornily neziskové organizace v otevřeném dopise.

Přečteno: 2671x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Ombudsman, ROMEAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo