romea - logo
16. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Oslavy Mezinárodního dne Romů se posunují. Kvůli pandemii koronaviru je vyhlášen v ČR nouzový stav

12.3.2020 17:30
Mezinárodní den Romů (Ilustrační FOTO: Ara Art)
Mezinárodní den Romů (Ilustrační FOTO: Ara Art)

Mezinárodní den Romů, který připadá na 8. dubna s sebou každoročně přináší spoustu koncertů, festivalů a dalších oslav. Letošní oslavy ale přeruší opatření Vlády, které má zamezit šíření nemoci způsobené koronavirem. Mezi takovéto oslavy patří například Mezinárodní den Romů v Ostravě, nebo oslavy MDR, které pořádá sdružení ARA ART.

Každoročně na akce spojené s Mezinárodním dnem Romů dorazí tisíce lidí a je tedy nezbytné takové akce alespoň posunout na jiný termín.

„Oslavy Mezinárodního dne Romů prozatím odkládáme. Budeme sledovat další vývoj situace a o případném náhradním termínu budeme informovat na našich webových stránkách a na facebooku,“ uvedl pro Romea.cz David Tišer, ředitel sdružení ARA ART. Loňské oslavy Mezinárodního dne Romů sdružení ARA ART vyvrcholili 8. dubna v Divadle Archa.

Hnutí romských studentů z Ostravy na svém facebookovém profilu zveřejnilo video, ve kterém informuje veřejnost o zrušení koncertu k oslavě MDR, který se měl konat 4. dubna 2020 v Ostravě. „Do Ostravy jsme vnesli novou tradici. My tu tradici dodržíme. Když nebude v dubnu, bude v jiný termín,“ řekl Vladimír Čermák, předseda Hnutí romských studentů.

Zrušené jsou oslavy Mezinárodního dne Romů v Břeclavi i dalších městech. Jak jsme včera uvedli, zavřené je například i Muzeum romské kultury.  Vzhledem k tomu, že dnes vyhlásila Vláda ČR nouzový stav, bude minimálně 30 dní fungovat Česká republika v nouzovém režimu. Je tedy jasné, že minimálně měsíc nedojde k žádné společenské akci.

Přečteno: 820x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den RomůHLAVNÍ ZPRÁVY

o romské stipendium můžou studenti žádat do 17. července 2020

videoVÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25
Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.
 celý článek

Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Facebook si vyšlápl na Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD. Ten se hájí s odkazem na ústavu a Listinu základních práv a svobod

14.7.2020 13:37
Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to dnes oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.
 celý článek

Ilustrační foto

Další nebezpečný HOAX! Romové prý mají léky zdarma: Tato lež se šíří už skoro devět let

14.7.2020 11:53
Na Facebooku se opět šíří ničím nepodložená informace, že Romové nemusejí v lékárnách platit za léky, pokud předloží potvrzení ze Sociální pojišťovny. To 
však není pravda, tato dezinformace z roku 2011 byla již mnohokrát vyvrácena.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo