romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Oslavy Mezinárodního dne Romů se posunují. Kvůli pandemii koronaviru je vyhlášen v ČR nouzový stav

12.3.2020 17:30
Mezinárodní den Romů (Ilustrační FOTO: Ara Art)
Mezinárodní den Romů (Ilustrační FOTO: Ara Art)

Mezinárodní den Romů, který připadá na 8. dubna s sebou každoročně přináší spoustu koncertů, festivalů a dalších oslav. Letošní oslavy ale přeruší opatření Vlády, které má zamezit šíření nemoci způsobené koronavirem. Mezi takovéto oslavy patří například Mezinárodní den Romů v Ostravě, nebo oslavy MDR, které pořádá sdružení ARA ART.

Každoročně na akce spojené s Mezinárodním dnem Romů dorazí tisíce lidí a je tedy nezbytné takové akce alespoň posunout na jiný termín.

„Oslavy Mezinárodního dne Romů prozatím odkládáme. Budeme sledovat další vývoj situace a o případném náhradním termínu budeme informovat na našich webových stránkách a na facebooku,“ uvedl pro Romea.cz David Tišer, ředitel sdružení ARA ART. Loňské oslavy Mezinárodního dne Romů sdružení ARA ART vyvrcholili 8. dubna v Divadle Archa.

Hnutí romských studentů z Ostravy na svém facebookovém profilu zveřejnilo video, ve kterém informuje veřejnost o zrušení koncertu k oslavě MDR, který se měl konat 4. dubna 2020 v Ostravě. „Do Ostravy jsme vnesli novou tradici. My tu tradici dodržíme. Když nebude v dubnu, bude v jiný termín,“ řekl Vladimír Čermák, předseda Hnutí romských studentů.

Zrušené jsou oslavy Mezinárodního dne Romů v Břeclavi i dalších městech. Jak jsme včera uvedli, zavřené je například i Muzeum romské kultury.  Vzhledem k tomu, že dnes vyhlásila Vláda ČR nouzový stav, bude minimálně 30 dní fungovat Česká republika v nouzovém režimu. Je tedy jasné, že minimálně měsíc nedojde k žádné společenské akci.

Přečteno: 926x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den RomůHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo