romea - logo
30. října 2020 (pátek)
svátek má Tadeáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Cyril Koky: Ve volbách do Senátu chci uspět

24.6.2020 12:54

Piráti představili své lídry kandidátek do krajských i senátních voleb. Mezi ně patří také dva romští kandidáti. Do Senátu bude kandidovat odborný referent pro oblast národnostních menšin středočeského krajského úřadu Cyril Koky, za ústecký kraj je lídrem vedoucí charitního Domu svatého Materny a bývalý ústecký místostarosta Karel Karika

Mezi priority lídrů kandidátek do krajských voleb patří průhledné hospodaření, transparentní zveřejňování informací, digitalizace, lepší dostupnost zdravotních i sociálních služeb, ochrana krajiny před suchem, fungující dopravní infrastruktura nebo dostupné a moderní vzdělání.

Do podzimních senátních voleb Piráti pošlou 13 kandidátů. Chtějí získat alespoň tolik senátorů, aby mohli sestavit vlastní senátorský klub. Na pondělním představení kandidátů to řekl předseda strany Ivan Bartoš. 

Členská základna Pirátů zvolila Kokyho ve volbách na internetovém fóru jednomyslně. Kandidovat bude v obvodě Kolín.

"Nabízím své zkušenosti, jsem 20 let ve státní správě. Pět a půl roku jsem pracoval na Okresním úřadě, na Krajském úřadě skoro 17 let. Díky tomu mám dostatek zkušeností v jednání s lidmi, úřady, se starosty i primátory. Vše, co jsem se tam naučil z různých oblastí, z prevence kriminality, z dotačních titulů, všech projektů, které jsem hodnotil, to vše chci zužitkovat pro výkon toho mandátu," řekl pro ROMEA TV Cyril Koky. 

Koky působí od roku 2003 jako odborný referent pro oblast národnostních menšin na Krajském úřadě Středočeského kraje. Jeho pracovní náplní je především problematika integrace romské menšiny. Byl také členem poradních orgánů na krajské i vládní úrovni.

Ve stejném volebním obvodu se o zájem voličů utká také Martin Škorpík (KSČM), Tomáš Klinecký (TOP 09), Pavel Kárník (STAN) a Ivanka Kohoutová (Trikolóra).

Funkční období senátora je 6 let, každé dva roky se obměňuje třetina křesel – 27 z 81. První kolo senátních voleb bude 2. října a 3. října. Případné druhé kolo senátních voleb se odehraje 9. října a 10. října.


 

Přečteno: 976x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Volby, Pirátská stranaHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo