romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Cyril Koky: Ve volbách do Senátu chci uspět

24.6.2020 12:54

Piráti představili své lídry kandidátek do krajských i senátních voleb. Mezi ně patří také dva romští kandidáti. Do Senátu bude kandidovat odborný referent pro oblast národnostních menšin středočeského krajského úřadu Cyril Koky, za ústecký kraj je lídrem vedoucí charitního Domu svatého Materny a bývalý ústecký místostarosta Karel Karika

Mezi priority lídrů kandidátek do krajských voleb patří průhledné hospodaření, transparentní zveřejňování informací, digitalizace, lepší dostupnost zdravotních i sociálních služeb, ochrana krajiny před suchem, fungující dopravní infrastruktura nebo dostupné a moderní vzdělání.

Do podzimních senátních voleb Piráti pošlou 13 kandidátů. Chtějí získat alespoň tolik senátorů, aby mohli sestavit vlastní senátorský klub. Na pondělním představení kandidátů to řekl předseda strany Ivan Bartoš. 

Členská základna Pirátů zvolila Kokyho ve volbách na internetovém fóru jednomyslně. Kandidovat bude v obvodě Kolín.

"Nabízím své zkušenosti, jsem 20 let ve státní správě. Pět a půl roku jsem pracoval na Okresním úřadě, na Krajském úřadě skoro 17 let. Díky tomu mám dostatek zkušeností v jednání s lidmi, úřady, se starosty i primátory. Vše, co jsem se tam naučil z různých oblastí, z prevence kriminality, z dotačních titulů, všech projektů, které jsem hodnotil, to vše chci zužitkovat pro výkon toho mandátu," řekl pro ROMEA TV Cyril Koky. 

Koky působí od roku 2003 jako odborný referent pro oblast národnostních menšin na Krajském úřadě Středočeského kraje. Jeho pracovní náplní je především problematika integrace romské menšiny. Byl také členem poradních orgánů na krajské i vládní úrovni.

Ve stejném volebním obvodu se o zájem voličů utká také Martin Škorpík (KSČM), Tomáš Klinecký (TOP 09), Pavel Kárník (STAN) a Ivanka Kohoutová (Trikolóra).

Funkční období senátora je 6 let, každé dva roky se obměňuje třetina křesel – 27 z 81. První kolo senátních voleb bude 2. října a 3. října. Případné druhé kolo senátních voleb se odehraje 9. října a 10. října.


 

Přečteno: 897x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Volby, Pirátská stranaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo