romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Šéf poslaneckého klubu SPD opět brnká na strunu rasismu. Nařčení odmítá

17.3.2021 14:35
Příspěvek na facebookovém profilu Radima Fialy.
Příspěvek na facebookovém profilu Radima Fialy.

Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala sdílel na sociální síti Facebook fotografii tří atletek různé barvy pleti, kterou doprovodil popiskem „Jedna fotka toho mnohdy řekne více než spousta slov… Nemyslíte?“.

Na komentáře, z nichž některé upozorňovaly na nenávistné ladění příspěvku, pozdeji reagoval doplněním: „P.s. Ta fotografie říká, že to s krizí v Rusku není tak strašné, jak se píše v našich médiích, když jsou Rusové úspěšní ve sportu. Kde vidíte rasismus?“

Jednou z atletek je ruská dálkařka Darja Klišinová, která momentálně žije v USA, však byla jedinou ruskou atletkou, která získal povolení ke startu na letní olympiádě v Riu de Janeiru v roce 2016. Díky svému bydlišti na Floridě totiž podstupuje nezávislé kontroly na doping a nebyla tak součástí státem organizovaného dopingového systému v Rusku, kvůli kterému byla z olympiády vyloučena třetina ruských sportovců.

„Že byste tu úspěšnost myslel ironicky? Nebo vám jejich dopingové aféry připadají normální?“ regoval například v komentářích pod příspěvkem Fialy diskutér Tomáš Chasák. Někteří z diskutérů také upozornili na možný rasistický podtext – další dvě atletky na fotografii, reprezetantka USA i Německa jsou totiž tmavé pleti.

Fiala už dříve zveřejnil video, které doprovodil popiskem „Imigranti v Itálii ničí policejní auto.“ Šlo však o záběry z natáčení filmu Mediterranea. Hoax použila v roce 2018 americká protimuslimská bloggerka Pamela Gellerová. Na profilu předsedy SPD vyvolalo bouřlivé nenávistné reakce. "Na tohle by stačil jeden samopal z plným zasobnikem jako výstraha," zněla třeba jedna z nich.

Přečteno: 722x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

SPD, Facebook, Sport, Nenávist, HoaxHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo