romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

První paterčata narozená v ČR slaví druhé narozeniny

2.6.2015 8:40
Alexandra Kiňová s paterčaty a šestiletým synem Tonym v roce 2014
Alexandra Kiňová s paterčaty a šestiletým synem Tonym v roce 2014

První česká paterčata z Milovic na Nymbursku dnes slaví druhé narozeniny. Dětem se daří výborně, narozeniny oslavíme zase v úzkém rodinném kruhu, řekla matka paterčat Alexandra Kiňová.

ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU

2900747774/2010
(Fio banka, a.s. pobočka Nymburk)

„Dětem se daří výborně, jsem překvapená, že vůbec nejsou pozadu. Chodí, mluví, dokonce se i vzájemně oslovují. Například Deny na svou sestru běžně volá ‚Pojď, Terí'!" řekla Kiňová, která má ještě sedmiletého syna.

Péče o paterčata je podle ní stále velmi náročná. „Když byli malí, měli jsme strach, že se jim něco stane. Teď, když jsou větší, tak je to zase větší zápřah, protože jsou všude," uvedla. Dodala, že je pro ni nejdůležitější, že jsou děti zdravé. „Režim máme daný a dodržujeme ho pořád. Ale už to v pohodě zvládneme ve dvou," řekla. Po obědě a odpolední svačince s dětmi ráda chodí do milovického zábavního parku Mirákulum, děti se tam rády dívají na živá zvířátka.

Lidé mohou stále posílat rodině příspěvky na transparentní účet, který na začátku dubna otevřel milovický spolek Maminky dětem. Účelem veřejné sbírky je financování potřeb paterčat až do jejich plnoletosti. Původní účet zřízený Klubem dvojčat a vícerčat byl zrušen. Důvodem byly podle právní zástupkyně rodiny spory s předsedkyní Klubu Klárou Vítkovou Rulíkovou a ztráta důvěry v její osobu.

První česká paterčata Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel se narodila císařským řezem 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze. Na porod nemocnice zdvojila všechny služby, včetně lékařských na operačním sálu, v pohotovosti byly laboratoře i služby pro případnou transfuzi. Děti se narodily v pořádku, na svět se všechny dostaly za pět minut.

Šance na vznik pětičetného těhotenství spontánní cestou je jedna ku 48 milionům. Na celém světě žije 795 paterčat, z nich 134 bylo počato spontánně.

Přečteno: 4431x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

PaterčataHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo