romea - logo
17. května 2022 (úterý)
svátek má Aneta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA uspořádala další setkání romských studentů BARUVAS! Tentokrát bylo věnováno profesnímu rozvoji, studenti si vyzkoušeli pohovory při nástupu do zaměstnání

8.6.2021 17:45
Online BARUVAS
Online BARUVAS

Během víkendu 5. a 6. června se uskutečnilo již třetí online BARUVAS. Studenti se zaměřili na téma profesního rozvoje, trénovali, jak úspěšně žádat o práci a jak zvládnout pracovní pohovor. Organizace ROMEA začala s online setkáváním stipendistů, kvůli problematické situaci způsobené koronavirovou pandemií a vládním opatřením.

"Online setkání samozřejmě nemůže nahradit osobní kontakt, ale je to pro nás skvělá a organizačně jednodušší varianta jak studentům předat potřebné informace a udržet s nimi kontakt. Vzhledem k tomu, že se situace s šířením koronaviru uklidňuje, chystáme ke konci letních prázdnin velké setkání BARUVAS, kde studenty potkáme osobně," řekla koordinátorka stipendijního programu Veronika Hlaváčová

V sobotu se lektoři z organizace ROMEA zaměřili na teoretickou část profesního rozvoje. Studenti se dozvěděli, jak žádat o práci, jak si připravit životopis, na co se připravit před pohovorem a čemu se vyvarovat. 

Stipendisté si vyzkoušeli celý proces i v praxi. Museli odpovědět na fiktivní inzeráty a poté se připravit na pohovor. V neděli všichni účastníci absolvovali fiktivní pohovor na pozici, o kterou žádali.

Součástí každého setkání BARUVAS je blok zaměřený na mediální gramotnost. Součástí tohoto online setkání tak byl workshop, na kterém se studenti dozvěděli jak rozpoznat potenciální hrozby na internetu. 

"Setkání Baruvas opět nezklamalo. Tak jako vždy bylo jiné, než to předešlé, nejen kvůli tématu, ale i proto, že bylo on-line. Víkend plný informací, které určitě využiji v budoucnu, když si budu ucházet o zaměstnání. Dozvěděla jsem to spoustu nového a hodně vychytávek, jak nejlépe zapůsobit," uvedla Adéla Cinnová, jedna z účastnic víkendového setkání Baruvas.

„Byl jsem překvapen tím, jak naši stipendisté pohovory zvládli. Většina z nich už nějakou zkušenost s pohovory měla, protože většina z nich chodí na brigády. Snažíme se studenty směřovat k jejich osobnímu rozvoji. Pravidelně pořádáme letní srazy studentů s názvem BARUVAS, kde obohacujeme jejich znalosti a rozvíjíme jejich osobnost a pracujeme na sebevědomí," říká manažer Stipendijního programu ROMEA Štefan Balog.

Romský stipendijní program organizace ROMEA od roku 2016 pomohl téměř čtyřem stovkám romských studentů rozličných oborů a z celé České republiky. Ve školním roce 2021/22 chce podpořit ROMEA stipendiem dalších 90 studentů. Studenti SŠ, VOŠ i VŠ mohou žádat skrze formulář až do 4. 7. 2021.

Na začátku dubna spustila organizace ROMEA kampaň na podporu stipendijního programu s názvem "Hejtři nás nezastaví". Finance z kampaně poputují právě na podporu stipendistů na rok 2021/2022. Podpořit studenty na cestě za jejich sny můžete zde.

Přečteno: 998x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, Baruvas - Rosteme, On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo