romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

S nacisty se nemluví! Redaktor DVTV předčasně ukončil předvolební rozhovor s Vladimírou Vítovou, která se odmítla distancovat od protižidovských textů

3.9.2021 12:56
Vladimíra Vítová a Adam. B. Bartoš (Koláž: Romea.cz)
Vladimíra Vítová a Adam. B. Bartoš (Koláž: Romea.cz)

Předsedkyně "národoveckého" uskupení Aliance národních sil Vladimíra Vítová se odmítla v rozhovoru pro DVTV distancovat od protižidovského textu Adam B. Bartoše, který vede kandidátku aliance v Ústeckém kraji. Redaktor proto předvolební rozhovor předčasně ukončil.

DVTV si před volbami postupně zve k rozhovorům všechny lídry jednotlivých kandidujících stran. Pozvala i předsedkyni Aliance národních sil Valdimíru Vítovou.

„Můžete být odsouzen za různé věci. Když chcete psa bít, hůl si vždycky najdete. A to byl přesně případ Adama Bartoše. Je lídrem, protože je předsedou Národní demokracie. Nemám s tím problém,” odpověděla předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová na opakované dotazy redaktora DVTV Michaela Rozsypala, jak se staví k odsouzení Adama B. Bartoše za popírání genocidy.

In IUSTITIA: "Stejně by se měl zachovat každý slušný žurnalista. Nacisté do veřejného prostoru jednadvacátého století nepatří!"

Vladimíra Vítová se od protižidovského textu, za který byl Bartoš také pravomocně potrestán, odmítla distancovat a DVTV proto předvolební rozhovor předčasně ukončila.

"Stejně by se měl zachovat každý slušný žurnalista. Nacisté do veřejného prostoru jednadvacátého století nepatří!" okomentovala jednání redaktora organizace In IUSTITIA, která ČR pomáhá obětem násilí z nenávisti.

"Michael Rozsypal staví sám sebe do role soudce i kata. Neprofesionální novinář účelově vyrábí "antisemity" manipulativním vedením rozhovoru. Demokracie už není diskuse?" napsala po rozhovoru Vítová na sociální síť.

Adam B. Bartoš vede kandidátku Aliance národních sil v Ústeckém kraji a je zároveň předsedou Národní demokracie (ND), kterou Ministerstvo vnitra pravidelně označuje za extremistickou. Bartošova strana se proti takovému označování dokonce bránila u soudu, ale neuspěla.

Předseda ND Adam B. Bartoš opakovaně stanul před trestním soudem. Nejprve dostal roční podmínku za protižidovský text, který zanechal u pomníčku zavražděné Anežky Hrůzové v Polné na Jihlavsku, později také dvouletou podmínku za vydávání protižidovských knih, článků a komentářů a za antisemitské, protimigrantské a protiislámské projevy. Na jím pořádané demonstraci měli účastníci dvě makety šibenice pro své nepřátele.

V roce 2013 byl Adam B. Bartoš, již tehdy známý svými antisemitskými a extremistickými názory, mezi oficiálními hosty ceremoniálu, který se na Pražském hradě konal u příležitosti předávání státních vyznamenání. Zatímco prezident Miloš Zeman na Pražský hrad nepozval většinu bývalých premiérů a také dva rektory vysokých škol, kteří jej v minulosti kritizovali, Bartoš pozvánku dostal. 

V roce 2018 vydal Bartoš spisek šéfa dezinformačního serveru Aeronet. I sám Bartoš je autorem několika publikací, které si vydal ve vlastní režii. Například v srpnu 2014 vydal spisek nazvaný „Zpověď. Jsem antisemita?“.

„Jde zřejmě o nejrasističtější a nejvíce antisemitské dílko v polistopadové historii českého nakladatelského úsilí,“ popsal „Zpověď“ publicista Jan Urban. 

Přečteno: 3703x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Extremismus, Rasismus, Média, Rozhovory, DVTV, Adam B. Bartoš, volby 2021HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo