romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vzděláním k úspěšné integraci: ROMEA pomáhá sociálně znevýhodněným dětem s učením

Kladno, 22.12.2014 11:03, (ROMEA)
Doučování v rámci projektu Vzděláním k úspěšné integraci (FOTO: bau)
Doučování v rámci projektu Vzděláním k úspěšné integraci (FOTO: bau)

Od září do prosince 2014 probíhalo na základní škole Pařížská v Kladně pravidelné doučování sociálně znevýhodněných dětí v rámci projektu „Vzděláním k úspěšné integraci“.

Jednou z ambicí projektu bylo i zapojení romských vysokoškolských studentů. Doučování se účastnilo dohromady patnáct dětí ve věku 4. – 8. třídy a zaměřilo se na předměty český jazyk a matematika.

„Z počátku bylo důležité zjistit aktuální potřeby dětí, abychom věděli, na co se soustředit. Díky tomu, že se všech patnáct dětí nedoučovalo najednou a rozdělili jsme si je na menší skupinky, mohli jsme se lépe věnovat jejich individuálním potřebám,“ říká Jitka Votavová z organizace ROMEA, která projekt realizovala.

„Přestože čtyři měsíce nejsou zas tak dlouhá doba, když máte na doučování jednou týdně hodinu, byly s jeho blížícím se koncem pokroky dětí znát. Je to ale běh na dlouhou trať – nejdůležitější je mít v malíčku základy učiva, protože na ně se pak lépe staví to další,“ dodává.

V prosinci se děti zúčastnily výtvarného workshopu s jednou z nejpozoruhodnějších autorek současné česko-slovenské výtvarné scény Ladislavou Gažiovou. Na kladenskou školu za nimi přijeli i žáci ze základní školy Barrandov II – V Remízku, které škola v Pařížské ulici pozvala i na slavnostní zahájení Dne otevřených dveří a vánoční besídku (přečtěte si více zde).

Cílem společného výtvarného tvoření bylo mimo jiné i setkání dětí z různých prostředí, které by se za běžných okolností potkaly jen těžko. „Chtěli jsme dětem umožnit vzájemné poznání a navázání prvotních vazeb – poskytnout oběma stranám přímou osobní zkušenost, která má přispět ke kritickému, nestereotypnímu smýšlení,“ uvedla Votavová.

Projekt financovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci dotačního programu Podpora integrace romské komunity v roce 2014.

Přečteno: 756x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Doučování, Děti, sociální znevýhodnění, KladnoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo