romea - logo
30. října 2020 (pátek)
svátek má Tadeáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

DSSS přijde o peníze zřejmě až v roce 2018, krajní pravice letos dostane ještě 600 tisíc eur

26.7.2016 9:48
Společná fotografie členů APF. Zcela vpravo Erik Lamprecht, místopředseda DSSS a uprostřed Tomáš Vandas, předseda DSSS. (FOTO: webové stránky APF)
Společná fotografie členů APF. Zcela vpravo Erik Lamprecht, místopředseda DSSS a uprostřed Tomáš Vandas, předseda DSSS. (FOTO: webové stránky APF)

Vandasova Dělnická strana sociální spravedlnosti by měla přijít o dosavadní dotace z Evropské unie. Podle informací, o kterých jsme na Romea.cz psali v dubnovém článku, se DSSS stala součástí celoevropské strany Aliance pro mír a svobodu, jejíž činnost je finančně podporována Evropským parlamentem. DSSS tak čerpala část zdrojů právě z instituce, která je podle rétoriky DSSS příčinou šíření "multikulturního teroru" a jíž je třeba urychleně opustit. Šéf DSSS Tomáš Vandas přitom paradoxně sedí přímo v předsednictvu APF.

Podle nedávných informací Lidových novin však vandasovci i další extremisté z jiných zemí o finanční dotace nejspíš v horizontu roku a půl přijdou. Zásluhou generálního tajemníka Evropského parlamentu Klause Welleho dojde ke zpřísnění pravidel udílení evropských grantů, jejichž novou podmínkou bude mj.to, aby byly celoevropské politické strany reprezentovány 22 europoslanci, zatímco APF sdružující 10 okrajových ultrapravicových stran má v současnosti pouhé čtyři. V předloženém návrhu se argumentuje právě okrajovostí těchto stran: „Hrstka politiků schopná vyjadřovat politickou vůli občanů unie na základě extrémně omezené a nereprezentativní základny stěží ospravedlňuje finanční podporu z rozpočtu EU,“ uvádí Klaus Welle.

Změny grantových pravidel však zřejmě začnou platit až v roce 2018. To mj. znamerná, že APF letos od EU získá grantový balíček v celkové hodnotě 600 tisíc eur. Sám Vandas považuje změnu pravidel pro granty Evropského parlamentu, která by vyšachovala extremisty, za účelovou. Podle něj se APF na kampani ke krajským volbám v Česku bude finančně podílet. „Tento týden letím do Bruselu, kde se o podpoře bude jednat. Počítáme se zapojením aktivistů z jiných zemí,“ uvedl pro Lidové noviny.

DSSS, která je pohrobkem někdejší ultrapravicové Dělnické strany, rozpuštěné před šesti lety, se nově aktivizuje v rámci nadcházející podzimní volební kampaně. Její předseda stihl už například označit Romy za parazity.  „Především musíme skoncovat s politikou zvýhodňování parazitů, různých nemakačenků, všech těch, kteří zneužívají sociální systém, především z řad cikánského etnika, “ uvedl doslova ve svém videu, zveřejněném zkraje července. 

Přečteno: 1010x
 

Kam dál:

Štítky:  

DSSS, EU, Dotace, ultrapraviceHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo