romea - logo
24. října 2021 (neděle)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Glosář: Akční Romové. Fotbalová rekreace. Pitt a Jolie. Gratulace Romea.cz. Bob Dylan. Jaderná Drábová

14.10.2016 14:59
František Kostlán.  Foto: Archiv Romea.cz
František Kostlán. Foto: Archiv Romea.cz

Tři Romové vymlátili plnou hospodu

V Chotuticích u Českého Brodu se strhla hospodská rvačka. Podle médií Romové vymlátili hospodu a potom ujeli v několika autech a stříleli přitom z plynové pistole. Tři romské kolegy z práce pozval na oslavu svých narozenin jeden z místních Čechů. Na začátku rvačky stál výrok jednoho z rasistů: „Škoda že Hitler nedokončil práci“ a další provokace. Rozhovor s oslavencem přinesl (jako jediné médium) server Romea.cz.

Někdo se nám snaží namluvit, že několik Romů vymlátilo plnou hospodu, kde kromě jiných popíjeli i místní fotbaloví „fanoušci“. Ti chlapi sice dělají na stavbě, ale žádný z nich se nejmenuje Schwarzenegr či Van Dam. Nejspíš se to odehrálo tak, že ti, kteří oslavovali narozeniny (Češi i Romové) si nenechali líbit provokace místních rawdies. Všimněme si ale jedné podstatné věci: o obyčejné hospodské rvačce, kterých se během roku odehraje neurekom, informují nejsledovanější média, v čele s TV Nova. Čím to asi bude? Že mezi Čechy jsou i rasisti, není nic nového. A poznámka, že Hitler měl dokončit, co začal, je dnes na internetu už běžnou hláškou, bohužel. Tak co je na té informaci pro Novu a spol. tak zajímavého?

Zrádci teroristů

Islámský stát odhalil ve vlastních řadách skupinu, která chtěla irácké město Mosul vydat bez boje Kurdům a vládním jednotkám. Kam ten svět spěje, když už i teroristi mají své zrádce. Má je Konvička, Okamura, Bartoš, má je Zeman. A teď je má i jejich myšlenkový spřízněnec z „Islámského státu“.

Fotbalová rekreace

Naše fotbalová rekreace hrála v posledních dnech dvě kvalifikační utkání na mistrovství světa. Obě dopadla nad očekávání.

Německo - ČR 3 : 0

Naši fotbalisté hráli opět skvěle. Honili soupeře po hřišti jak nadmuté slepice. Krejčí se dokonce jednou po dvoumetrovém sprintu trochu orosil. O nejlepšího nahrávače mezi sebou soutěžili Petržela a Suchý. Nakonec vyhrál Suchý, kterému se podařilo soupeři nahrát celkem sedmkrát - trhnul tak Petrželu o dvě nahrávky, i když ten byl zase přesnější, nahrával Němcům rovnou na nohu. Trenér Jarolím zvolil geniální taktiku, která by se dala pojmenovat „třikrát a dost“. Víc než tři góly ve vlastní síti našim hráčům prostě nepovolil. Proto také Němci, kteří klidně mohli dát i osm gólů, neměli na víc šanci a vyhráli jen upocených tři nula.


Česká republika - Ázerbájdžán 0 : 0

Naši fotbalisté tentokrát hráli pohledný útočný fotbal, měli spoustu šancí, obě dvě velmi slibné. Kdyby uměli zpracovat míč, nahrávat, střílet a hlavičkovat, tak by možná i gól vsítili. Celý zápas tlačili, tlačil Skalák, tlačil Dočkal, tlačil Selassie, tlačil Škoda, tlačil dokonce i Tlačil, tlačili všichni... až vytlačili onen proslavený produkt, který značí onu nulu ve výsledku. Trenérovi Jarolímovi tak opět vyšel jeho známý geniální majstrštyk - zákaz hráčům vstřelit gól. V žebříčku národních fotbalových mužstev postoupil český tým na krásné 368. místo, hned za Grónsko. Ať žijí naši fotbaloví činovníci!

Mužská daň

Drogerie v New Yorku zavedla speciální mužskou daň . Pánové si v obchodě na Manhattanu připlatí za výrobky sedm procent, zatímco ženy mají nákupy bez daně. Obchod to prezentoval ve výloze, jejíž fotky vyvolaly ostrou diskusi zejména na sociálních sítích. Naštěstí je v New Yorku ještě jedna drogerie, která daně zvyšuje plošně a má poctivě zavedené EET.

Jaderná Drábová

V Jaderné elektrárně Temelín dnes (v pátek) v 11:33 spustili reaktor druhého bloku. Elektřinu by měl začít vyrábět do konce tohoto týdne. Dana Drábová už má po volbách.

Reaktor úředního bloku spustilo ministerstvo vnitra, které tvrdí, že vyšší státní úředníci nesmějí být zároveň krajskými zastupiteli. Musejí si vybrat mezi prací v čele úřadů a působením v zastupitelstvu. To se po volbách týká i předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové, která kandidovala za stan. Drábová kontrovala zmrazením vnitráckého reaktoru výrokem, že s výkladem nesouhlasí. Zůstane jak v čele úřadu, tak v krajském zastupitelstvu. Chovanec konečně narazil na chlapský odpor.

Gratulace Romea.cz

Historicky první Evropskou cenu Roma Spirit 2016 získaly 10. října 2016 v Bratislavě nevládní organizace Impreuna agentura pro sociální rozvoj společenství (Rumunsko), zpravodajský server Romea.cz (ČR), obec Spišský Hrhov (Slovensko) a Sabíha Suleiman (Řecko).

Gratuluji všem, hlavně Romee. Na server Romea.cz jsem hrdý, dříve jsem tam pracoval, dodnes pro něj píšu články. Tento romský zpravodajský deník a časopis Romano voďi založili v roce 2002 Zdeněk Ryšavý a Jarmila Balážová, dva lidé, kteří pro lepší soužití Romů a Čechů udělali mnoho. Jarmila je dnes mluvčí ministryně školství, Zdeněk je dál ředitelem Romey. Romeou prošlo spoustu skvělých lidí, kteří v prvé řadě pomáhají druhým. Současná sestava sdružení je prostě vynikající! Cenu obdržel tento portál právem, je svého druhu jedinečný. Kdo nezná, ať sleduje a čte!

Bob Dylan

Bob Dylan obdržel Nobelovu cenu za literaturu, především za novotvary a další obohacování mateřského jazyka. O hudbě se mluví a píše špatně, stejně jako o básních - co říci o věci, o níž sám autor nedokáže sdělit všechno, někdy dokonce minimum. „Prostě jsem psal, co mě napadalo, nevím, co bych k tomu měl dodat,“ odpověděl Dylan na dotazy novinářů. A to, co ho napadlo, oslovovalo a oslovuje lidi po celém světě už hezky dlouho.

I mě Dylan provází od pubertálních let a jsem mu za to vděčný. Sedl naší generaci na notu, slyšet jeho písně v krušné době bolševické okupace bylo nejen povzbudivé, ale přímo život zachovávající. O Dylanovi se hovoří jako o rockerovi, ale on je víc než jen pouhou součástí šoubyznysu. Pojmenovává naše pocity tak, že tomu dokonce i my rozumíme.

Volební hovory

Proběhly volby do krajských zastupitelstev a do Senátu. Nepřinesly nic zaznamenatelného, kromě fenoménu, který by se dal označit jako „volební hovory V“. Po vhození lístků do uren se před volebními místnostmi na některých místech houfně shromažďovali voliči a diskutovali na téma politika a volby. U nás v Krásné Skále se shodli na tom, že jít k volbám stojí za to, protože takhle skvěle si už čtyři roky nepokecali.

Pitt a Jolie

V rozvodu Brada Pitta a Angeliny Jolie není nic nového.

Přečteno: 1025x
 

Kam dál:

Štítky:  

Roma Spirit, Terorismus, Fotbal, rvačkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo