romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Vandasova mládež" použila protižidovskou karikaturu v boji proti očkování proti onemocnění COVID-19

19.12.2020 20:57
Antisemitská karikatura Dělnické mládeže (17. 12. 2020)
Antisemitská karikatura Dělnické mládeže (17. 12. 2020)

Mládežnická organizace extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti použila na svém twitterovém účtu antisemitskou karikaturu, ve které odrazuje lidi od očkování proti onemocnění COVID-19. Upozornil na to server Forum24.cz.

"My se proti onemocnění COVID-19 očkovat nenecháme! Ať si nás ty globalističtí bastardi vydírají, jak chtějí!" napsala Dělnická mládež u jednoznačně protižidovské karikatury.

Už v minulosti Dělnická mládež publikovala plakáty, které využívaly grafiku nacistické propagandy. Například na facebookové stránce Dělnické mládeže (DM) pod sdělením "U nás je svět ještě v pořádku. Přijď mezi nás!" (12. června) je vyobrazen mladík v černém tričku, který je zkopírován z nacistického plakátu z roku 1936. I na dalším propagačním předmětu DM vidíme blonďatou dívku s copánky, která jakoby z oka vypadla blonďatým dívkám z plakátů nacistické propagandy.

Dělnická mládež je spolek mladých lidí ve věku 15 až 35 let sympatizujících s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti nebo přímo se podílejících na její činnosti. Dělnická mládež i DSSS mají také stejné sídlo.

Ministerstvo vnitra řadí DSSS mezi pravicově extrémní strany. Předchůdkyně DSSS, Dělnická strana, vznikla v roce 2003. V roce 2010 vyhověl Nejvyšší správní soud návrhu vlády na zrušení strany. Soud v ní shledal xenofobní prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus Adolfa Hitlera. Představitelé rozpuštěné strany pak vytvořili DSSS.

Paradoxně právě extremistické DSSS, kterou ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka, předsedy ČSSD, vládne společně s ČSSD, KSČM a hnutím žijeme Duchcovem v Duchcově.

Přečteno: 1864x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Antisemitismus, Extremismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo