romea - logo
4. července 2022 (pondělí)
svátek má Prokop

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Agentura UNIAN: Ukrajinští Romové z Chersonské oblasti ukořistili ruským okupantům tank

27.2.2022 12:40
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

Válka na Ukrajině, kterou zahájila Ruská federace, trvá již čtvrtým dnem. Od 24. února se nejen ukrajinští vojáci, ale i civilisté snaží zastavit postup ruské armády. Do boje s okupanty, jak již dříve informoval zpravodajský server Romea.cz, se zapojují i Romové.

Největší ukrajinská tisková agentura UNIAN dnes s odvoláním na místní zdroje zveřejnila zprávu, že Romům nedaleko Kakhovky v Chersonské oblasti se podařilo ruským okupantům ukořistit tank.

"Kromě hrdinské práce ozbrojených sil přicházejí na pomoc civilisté včetně Romů. Ti dnes v noci, 27. února, ukořistili ruským útočníkům tank. Stalo se to nedaleko Kakhovky, ve vesnici Lyubimovka, Chersonská oblast," píše ukrajinská agentura UNIAN.

Jak již dříve zpravodajský server Romea.cz citoval romské Radio Romano ze Švédska, že se Romové zapojují do bojů přímo i v ukrajinské armádě.

"Romských vojáků je hodně u nás na Ukrajině," uvedl pro Radio Romano Viktor Chovka, redaktor stanice TV21 Ungar z Užhorodu.

"Hodně Romů, kteří se stali vojáky, už dávno podepsali smlouvy s ukrajinskou armádou. Je i hodně Romů, kteří do války chtějí jít, protože to je naše místo, kde jsme se narodili - na Ukrajině," dodal Chovka.

Romové pomáhají i s přípravou různých opevnění ve svých městech. Například v zakarpatské oblasti plnili pytle s pískem.

Přečteno: 10317x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Rusko, Válka, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo