romea - logo
21. října 2021 (čtvrtek)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Další pozitivně testovaní v romské osadě v Sačurově! Uzavřená zůstane i příští týden

12.2.2021 12:04
Sačurov (Ilustrační FOTO: Google Maps)
Sačurov (Ilustrační FOTO: Google Maps)

Koronavirová situace v romské osadě v Sačurově, která leží ve Vranovském okrese na Slovensku, se přes všechna opatření zhoršuje. Během včerejška bylo provedeny testy u 298 obyvatel osady, z nich bylo na COVID-19 85 pozitivních.

„Možnost antigenního testování nevyužili všichni z osadu. Zhruba 15 až 20, kteří na testování přišli, absolvovali též PCR testy. Vzorky nyní putují na rozbor, aby se zjistili, o jaký kmen nového koronaviru jde,“ řekl pro TASR Peter Barát, starosta Sačurova. O dalším osudu jejích obyvatel rozhodne dnešní zasedání krizového štábu.

„Uvidíme, jestli některým, kteří byli pozitivně testování již předtím, karanténa skončí. Situace v osadě je zatím klidná, ovšem uvidíme do kdy, protože zřejmě zůstane uzavřená i příští týden,“ dodal starosta.

Jak ve středu informovala Romea.cz, osadu, v níž žije celkem 750 obyvatel, již týden hlídá policie a vojáci. Důvodem pro uzavření osady byla téměř třetina pozitivních obyvatel ze 414 testovaných.

Nezbytné nákupy pomáhají lidem vyřizovat pracovnice komunitního centra. Starosta obce jim zdarma poskytl dřevo na topení. Obec také doplňuje cisternu s pitnou vodou, protože v osadě je pouze jedna studna, která potřebuje pravidelné opravy.

Přečteno: 642x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romské osady, Romové, COVID-19, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo