romea - logo
25. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Miloš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Europoslanec Peter Pollák se nechal naočkovat proti koronaviru. Chce dát Romům příklad a chce bojovat proti konspiračním teoriím, kterými jsou Romové ovlivněni

30.12.2020 12:43
Peter Pollák se nechal 29. 12. 2020 očkovat proti onemocnění COVID-19 (FOTO: repro video z facebookové stránky Petera Polláka)
Peter Pollák se nechal 29. 12. 2020 očkovat proti onemocnění COVID-19 (FOTO: repro video z facebookové stránky Petera Polláka)

Očkovat proti onemocnění COVID-19 se dal v úterý v Univerzitní nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice i slovenský europoslanec a bývalý zmocněnec vlády pro romské komunity Peter Pollák (OĽaNO). Jak uvedl pro TASR, tímto krokem chce romskou komunitu na Slovensku přesvědčit o tom, že jedinou cestou, jak nový koronavirus ve světě porazit, je vakcinace.

Nabídku být jeden z prvních, kteří očkování podstoupí, podle vlastních slov přijal po dlouhé konzultaci. "Rozhodl jsem se přesvědčit početnou romskou komunitu, která patří k ohroženým skupinám na Slovensku, aby očkování brali vážně, a že ta vakcinace je opravdu ve prospěch nás," řekl s tím, že chce šířit osvětu.

"Ačkoliv očkování bude dobrovolné, chci vás povzbudit, abyste se nebáli. Mnozí patříte do rizikových skupin, cestujete do zahraničí, máte doma blízké, staré, nemocné ... Viděli jste, co může tento virus způsobit. Vakcína je jedinou vstupenkou na svobodu, návrat do normálního života," dodal pak Peter Pollák na své facebookové stránce.

"Budu se snažit ovlivňovat názory těch, kteří dnes věří hoaxům a lžím, které nemají nic společného s pravdou," dodal podle agentury TASR.

Stejně jako v České republice i na Slovensku je velké množství Romů ovlivněno nepravdivými zprávami a různými konspiračními teoriemi související s očkováním, a proto i zpravodajský server Romea.cz pravidelně vyvrací nejčastější dezinformace týkající se onemocnění COVID-19.

Pollák očekává, že Úřad zmocněnce vlády SR pro romské komunity brzy spustí osvětovou kampaň zaměřenou právě na zranitelné skupiny žijící v romských komunitách, a že se zmocněnkyně Andrea Bučková také dá v nejbližší době očkovat.

Co se týče ostatních europoslanců, předpokládá, že zanedlouho dostanou vakcínu všichni. "Když ne tady na Slovensku, tak v Bruselu," řekl.

Slovenský europoslanci ze všech politických frakcí pro TASR v polovině prosince potvrdily, že podpoří plošné evropské a národní kampaně ve prospěch očkování a většina z nich se dá očkovat při první možné příležitosti.

Očkování proti onemocnění COVID-19 se na Slovensku začalo v sobotu (26. 12.) večer v nitranské fakultní nemocnici. V Česku očkování odstartovalo 27. 12. 2020 a jako první vakcínu obdržel premiér Andrej Babiš. Jako první by měli být očkováni zdravotníci, zaměstnanci domovů sociálních služeb či pracovníci kritické infrastruktury. Široké veřejnosti bude vakcína k dispozici zřejmě kolem Velikonoc v roce 2021.

VIDEO

Přečteno: 1146x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Peter Pollák, COVID-19, dezinformace, Hoax, manipulace, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo