romea - logo
23. ledna 2022 (neděle)
svátek má Zdeněk

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Fašista Mazurek je opět trestně stíhán za podněcování k rasové nenávisti. Tvrdil, že útočník z Vrútek byl Rom

21.7.2021 12:13
Milan Mazurek (FOTO: repro Youtube.com)
Milan Mazurek (FOTO: repro Youtube.com)

Poslanec slovenské Národní rady Milan Mazurek (nezařazený, dříve LSNS) je stále trestně stíhán Národní kriminální agenturou ve věci podněcování k národnostní, rasové a etnické nenávisti za svůj status na adresu útočníka ve škole ve Vrútkách. Ve statusu o něm napsal, že byl z „diskriminované menšiny“.

Podle poslanců Národní rady Petra Polláka (OĽANO) a Jána Benčíka (Za ľudí) tak hovořil o Romovi.

Za hanlivé výroky na adresu Romů s rasistickým podtextem, které uvedl na podzim 2016 v Rádiu Frontinus, byl již Mazurek odsouzený. Zaplatil za ně pokutu deset tisíc euro a přišel o post poslance v parlamentu.

Po tragédii ve vrútecké škole, při které útočník zranil tři dospělé a dvě děti nožem, a při pokusu jej zastavit byl smrtelně zraněn zástupce ředitelky, se internetem začaly šířit nepravdivé informace o tom, že útočník byl Rom. Na vlnu nenávisti vůči romské menšině, kterou lež způsobila, a ke které se přidal i Mazurek se svým statusem, zareagovala policie.

„Zaznamenali jsme sérii masově sdílených dezinformací šířených v online prostoru, jejichž jediným cílem je umělé vyvolávání nenávisti proti určité skupině etnika, a proto považujeme za veřejný zájem uvést, že útočník nebyl romské národnosti,“ uvedla tehdy mluvčí Krajského ředitelství policie v Žilině Jana Balogová.

Přečteno: 1896x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Fašismus, Útok, Hoax, Nenávist, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo