romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Novým zmocněncem pro romské komunity na Slovensku je sociolog Ábel Ravasz

6.4.2016 12:34
Ábel Ravasz. (FOTO: Institut Mateja Bela)
Ábel Ravasz. (FOTO: Institut Mateja Bela)

Novým zmocněncem pro romské komunity na Slovensku je Ábel Ravasz, ředitel Institutu Mateja Bela. Na post ho nominovala strana Most – Híd. Ve funkci od prvního května vystřídá dosavadního zmocněnce Petra Polláka.

Ravasz se tak stane v pořadí sedmým zmocněncem vlády Slovenské republiky pro romské komunity. Před Petrem Pollákem ho zastávali Vincent Danihel, Klára Orgovánová, Anita Botošová, Ludvík Galbavý a Miroslav Pollák.

Výkonný ředitel Institutu Mateja Bela je sociolog a politolog. Zabývá se především výzkumy veřejného mínění, otázkami postmoderní politiky a menšinovými tématy.

„Jmenování považuji za čest a myslím si, že spolu s mým týmem lidí máme marginalizovaným komunitám této země co nabídnout. A to zejména: tvrdou práci, konzistentnost, odbornost a empatii,“ uvedl Ravasz pro server aktualne.sk.

Nepřehlédněte:

Přečteno: 772x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Zmocněnec, Slovensko, Menšiny, Romové, Ábel RavaszHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo