romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Soud uvalil vazbu na čtyři muže podezřelé z podílu na smrti 71 uprchlíků. Dnes byl zadržen pátý podezřelý.

29.8.2015 17:51, (AKTUALIZOVÁNO 30.8.)
Kamion, ve kterém byly 27. 8. 2015 nalezeny desítky mrtvých uprchlíků (FOTO: Reprto video www.krone.at)
Kamion, ve kterém byly 27. 8. 2015 nalezeny desítky mrtvých uprchlíků (FOTO: Reprto video www.krone.at)

Soud v maďarském Kecskemétu včera uvalil měsíční vyšetřovací vazbu na čtyři muže podezřelé z podílu na smrti 71 uprchlíků v chladírenském voze na východě Rakouska. Zadržení tak zůstanou ve vazbě do 29. září, informovala agentura AFP. Soud vyhověl žádosti maďarských žalobců.Dnes byl v Maďarsku zadržen pátý podezřelý muž. Maďarská justice se ale domnívá, že dosud zadržení jsou jen "malými rybami" v gangu pašeráků lidí.

"Doba předběžného zadržení čtyř podezřelých byla prodloužena do 29. září," oznámil soudce Ferenc Bicskei na tiskové konferenci poté, co skončilo uzavřené jednání soudu.

Těla pravděpodobně syrských uprchlíků našla rakouská policie ve čtvrtek v odstaveném nákladním voze na dálnici mezi Budapeští a Vídní. Pro podezření z podílu na tragédii byli včera v Maďarsku zadrženi tři Bulhaři a jeden Afghánec. Podle agentury APA jde mimo jiné o bulharského obchodníka s libanonskými kořeny, který je majitelem nákladního auta, a také o dva řidiče, Bulhara a Afghánce. Pátý zadržený muž je Bulhar.

Není jasné, jak dlouho mrtvá těla byla v automobilu, který v minulosti patřil slovenskému masokombinátu Hyza a dosud nese logo této firmy. Podle maďarských úřadů vyjel do Rakouska právě z Kecskemétu v centrálním Maďarsku.

Přečteno: 404x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo