romea - logo
26. září 2021 (neděle)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pergl na Kweukeho: "Zasr... opice, negře!"

Praha, 6.2.2012 23:34, (ROMEA)
Koláž: Romea.cz, FOTO: www.sparta.cz, www.acbellinzona.ch

"You fucking monkey, nigger", tedy "zasr... opice, negře!" to jsou rasistické nadávky, které křičel český fotbalový obránce Pavel Pergl na Leonarda Kweukeho během přípravného utkání Sparty a Bellinzony. Tvrdí to zdroje deníku Sport.

Po následné strkanici bylo utkání přerušeno a nedohrálo se. "Řekl jsem mu You fucking shit! a You fucking bastard! – ale to není nic rasistického, to mi on taky řekl desetkrát," bránil se Pergl. Podle zdrojů deníku Sport však slovíčka 'shit' a 'bastard' doplnil ještě něčím úplně jiným.

"Český hráč v soupeřově týmu mne rasisticky urážel," prohlásil po utkání kamerunský útočník. "Je nám stydno za ubohost českého hráče, který Lea opakovaně rasisticky urážel, protože na něj po sportovní stránce neměl," doplnil generální sportovní manažer Sparty Jaroslav Hřebík.

Pergl celé nařčení odmítá, nabízí úplně jinou verzi celého incidentu. "Chytil jsem ho pod krkem, ale jenom tak. Otočil jsem se a šel jsem pryč, on ke mně zezadu přiběhl a dal mi ránu. Tak jsem ho chytil, on mi chtěl dát pěstí, já jsem se skrčil a on trefil mého spoluhráče. Pak už přiběhli všichni hráči,“ popsal podle serveru iSport.cz strkanici.

Sparta na svém webu uvedla, že zápas byl pak na základě dohody obou klubů předčasně ukončen. Bellinzona navíc v prohlášení na svém webu tvrdí, že rozhodnutí ukončit zápas udělal její předseda klubu Giulini. „Rozhodl na základě nesportovní hry Sparty. Ta se neuměla vyrovnat především s naší rychlostí a dopouštěla se agresivních faulů,“ napsal švýcarský klub. Podle Švýcarů byl zápas ukončen na jejich vlastní žádost na protest proti tomu, s jak "tvrdou a nesportovní" hrou sparťané vyrukovali do přípravného utkání. Jako příklad web uvádí, že na útočníka Gastona Magnettiho sparťané udělali třináct faulů za 40 minut.

O faulech hovořil už v rozhovoru pro deník Sport i samotný Pergl, který zdůraznil, že hráči Sparty dostali během dvaceti minut čtyři žluté karty. „Pomalu se nedotkli balonu, všichni sparťani mi připadali nervózní, podle mě je to hlavně kvůli panu Hřebíkovi. A Kweuke? Pořád se snažil faulovat. Jen potřeboval pro svoje chování nějakou výmluvu,“ naráží český obránce na nařčení z rasismu podle serveru iSport.cz

.Sparťanský tým s tím však nesouhlasí. "Utkání probíhalo až do incidentu zcela obvykle, hráči Sparty obdrželi dvě žluté karty (Zápotočný a Grajciar), na přílišnou agresivní hru našeho týmu před předčasným ukončením zápasu nikdo ze strany soupeře nepoukazoval," uvádí se v prohlášení Sparty. "Sparta ani Leo Kweuke nehodlají tento incident řešit na mezinárodní úrovni, ani ho nijak dále dramatizovat a rozvíjet. Na samotného hráče Léonarda Kweukeho tento incident nemá žádný vliv, jednalo se o emotivní záležitost, která skončila na hřišti," dodává Sparta.

KAM DÁL?
Pergl rasisticky urážel Kweukeho, Sparta přípravný duel nedohrála

ČTK, ryz, , iSport.cz
Přečteno: 2093x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Rasismus, KopanáHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo