romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nejdříve vyhrožoval vyvražděním Romů, teď se těší na válku v Česku. Grznára opět vyšetřuje policie

25.3.2022 13:54
Filip Grznár (FOTO: Instagram Filipa Grznára)
Filip Grznár (FOTO: Instagram Filipa Grznára)

Policie vyšetřuje kulturistu, zápasníka MMA, fitness trenéra a youtubera Filipa Grznára za jeho výroky, ve kterých si přeje válku v České republice. Podle serveru novinky.cz ho policisté podezřívají, že se mohl dopustit buď trestného činu podněcování útočné války, anebo také popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Za první z nich by v případě odsouzení hrozil až desetiletý trest.

„Chci, aby v České republice byla válka,“ říká Grznár na videu, které zveřejnil na sociální síti Instagram. „Chci, ať to Rusko už přijde na nás,“ přeje si v nahrávce s tím, že je mu úplně jedno, jestli by byl zasažen on, jeho rodina nebo kdokoliv jiný.

„Válka, to je jediná svoboda. Víš, že můžeš kdykoliv chcípnout a zároveň víš, že můžeš kohokoliv zabít. A to je prostě dobrý a tuhle svobodu já chci,“ říká na dalším videu, kde kromě opakovaného přání, aby byla v Česku válka, dodává: „A udělám pro to všechno.“

V souvislosti s ruskou invazí na Ukrajině policie podle stejného serveru prověřuje desítky případů jejího možného nezákonného schvalování.

Rasistické útoky

Grznár byl v říjnu 2020 uznán vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Ve videu, které natočil v červnu 2017, schvaloval vraždu Roma na sídlišti v Chomutově a vyhrožoval tamním Romům vyvražděním.

Po jednom ze svých loňských zápasů, ve kterých se utkal s Jaroslavem Oláhem, se v rozhovoru opět pustil do rasistických urážek. Grznár je znám svým nevybíravým slovníkem, agramatickým písemným projevem, užíváním pervitinu či oblibou neonacistické oděvní značky Thor Steiner.

Přečteno: 1111x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Válka, výhrůžky, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo