romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Lidé mají možnost vybrat největšího hrdinu, který se postavil bezpráví

Praha, 11.4.2013 11:55, (ROMEA)
Liga lidský práv odstartovala hlasování v anketě Hrdinou může být každý
Liga lidský práv odstartovala hlasování v anketě Hrdinou může být každý

Kdo se stane největším hrdinou, který bojoval proti bezpráví, nespravedlnosti, neférovému jednání? Veřejnost může vybrat takového člověka v anketě Hrdinou může být každý na hrdinou.cz. Projekt, který připravila Liga lidský práv doprovází kampaň Nebuď béééčko, buď hrdinou.

Ze 101 nominovaných osobnosti vybrala porota deset finalistů, o nichž nyní rozhodne veřejnost. „Finálová desítka příběhů je pestrá: Hrdinové se postavili nezákonným sterilizacím žen, diskriminaci na pracovišti, bojovali proti neférovému jednání úředníků a soudů, proti policejnímu násilí nebo korupci,“ upřesnil PR manažer projektu Martin Dutkiewič. Vybrat nejsilnější příběh lze až do konce září tohoto roku. Veřejnost se ale může inspirovat i další stovkou příběhů, které jsou k přečtení na webu www.hrdinou.cz. Sbírka těchto příběhů vyjde na podzim i v knižní podobě.

Nepřehlédněte:

Finálovou desítku hrdinů zvolil tým složený z předsedy Ligy lidských práv a advokáta Davida Zahumenského, novinářky a patronky projektu Ludmily Rakušanové, soudkyně Nejvyššího správního soudu Kateřiny Šimáčkové, římskokatolického kněze Zbigniewa Czendlika, Milana Štefance z Nesehnutí a hudebního dua a patronek projektu Čokovoko.

V úterý 9. dubna se také rozjela k projektu kampaň Nebuď béééčko, buď hrdinou. Klíčovou součástí kampaně je videospot a web, jejichž hlavní myšlenkou je vymezit se proti pojetí lidské pasivity a „stádnosti“ české společnosti. „Touto kampaní chceme lidem ukázat, že být ovcí, na kterou klip odkazuje, nic neřeší,” říká Dutkiewič. Jak doufá, mnozí se v ovčím stádu poznají a uvědomí si, že udělat něco pro sebe a své okolí není nereálné.

V průběhu následujících sedmi měsíců se v sedmi městech republiky objeví apelační citylighty a výstavy fotografií v obchodních centrech. Součástí projektu jsou kromě ankety ještě veřejné diskuze, víkendové vzdělávací semináře a výstavy v sedmi městech České republiky – v dubnu v Ostravě, v květnu v Pardubicích, v červnu v Plzni, v červenci v Mladé Boleslavi, v srpnu v Jihlavě, v září ve Zlíně a v říjnu v Brně. „Hrdinou se může stát kdokoliv i díky našemu e-learningovému kurzu nebo on-line poradně,“ doplnil Dutkiewič.

Výstavy a další aktivity odstartovaly v ostravském obchodním centru Futurum. V dalších měsících budou pokračovat do Pardubic, Plzně, Mladé Boleslavi, Jihlavy, Zlína a skončí v říjnu v Brně.

VIDEO

Přečteno: 736x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hrdina, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo