romea - logo
4. července 2022 (pondělí)
svátek má Prokop

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Marcel Cichý je obžalován z podílu na prodeji marihuany, hrozí mu až 18 let vězení

30.10.2015 11:51
Policií zadržené drogy (FOTO: Policie ČR)
Policií zadržené drogy (FOTO: Policie ČR)

Státní zástupkyně Hana Řeháková podala obžalobu ke krajskému soudu v Ústí nad Labem na Marcela Cichého, romského zastupitele města Trmice. Ten je údajně zapojený do čtyřčlenné skupiny drogových dealerů z České republiky a Slovenska. Skupina působila v Ústeckém kraji, kde od října do prosince minulého roku měla prodávat pervitin a marihuanu.

Marcel Cichý podle žalobkyně inicioval jeden obchod, v němž se jednalo o necelé tři kilogramy marihuany. „Obviněný nabídl prostřednictvím SMS k prodeji sušenou drť rostliny konopí - marihuanu, a následně domluvil možnost obchodu,“ stojí na základě informace serveru iDNES.cz v obžalobě. Samotného předání zboží se Cichý neúčastnil. Ostatní členové skupiny měli prodat další tři kilogramy marihuany.

Marcel Cichý do svého zadržení působil vedle obecního zastupitelstva také jako učitel na trmické základní škole v Tyršově ulici. Jeho kolegové z politického hnutí Společně pro Trmice, za které kandidoval, za Cichým stojí. „Je to překvapení a šok. Psychicky mě to položilo,“ reagoval v lednu na jeho zadržení kolega ze zastupitelského klubu Martin Bajger. „Věřím, že Marcel je nevinný. Doufám, že se vše napraví a prokáže se, že nic nespáchal,“ dodal.

Členové hnutí následně vydali tiskovou zprávu vyjadřující se k události zadržení Cichého. „Žijeme v demokratickém státě, jednou ze zaručených zásad právního státu je presumpce neviny. Tj., že na jakoukoliv osobu, která je trestně stíhána, se pohlíží jako na nevinou do doby, než-li bude pravomocně odsouzena za stíhaný trestný čin. Do této doby na našeho člena pohlížíme jako na nevinného. Současně pevně věříme, že došlo k nešťastné souhře různých skutečností, které budou v průběhu vyšetřování vysvětleny a bude potvrzena nevina pana Marcela Cichého,“ stojí v tiskové zprávě.

Od ledna tohoto roku je Cichý ve vazbě. Na základě obžaloby soudce Jiří Bednář nařídil hlavní líčení, jehož konkrétní datum není zatím veřejně známo. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými látkami v mezinárodní skupině mu hrozí 10 až 18 let vězení.

Přečteno: 1016x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Trmice, DrogyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo