romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Patronka dětí: Rodiče paterčat musí umět šetřit, jinak skončí špatně

Praha, 5.1.2015 12:53
Maminka Alexandra Kiňová (FOTO: bau)
Maminka Alexandra Kiňová (FOTO: bau)

Paterčatům pomáhala Klára Vítková - Rulíková, jako kdyby šlo o její vlastní rodinu. Nezištně, nad rámec svých povinností. Nakonec se však s maminkou dětí pohádala dokonce před televizními kamerami a po roce a půl se neviděly ani na Vánoce.

Nepřehlédněte:

Zdá se, že se vaše kamarádství s paní Kiňovou, maminkou paterčat, změnilo v nenávist.

Je pravděpodobné, že mě nenávidí. Lidé mi píší, že na mě rodina nasazuje různě na internetu v diskuzích i na sociálních sítích, ale já to nesleduju. Sama k nim zášť necítím. Nepřejí si, abych je zastupovala, už více než dva měsíce mě nekontaktují. Mrzí mě, jak se zachovali, je mi líto těch dětí. Obzvlášť Martínka mám ráda, jsem jeho kmotra.

Byly jste přece kamarádky.

Dlouho jsme byly opravdu jako kamarádky. Prostě jsem si myslela, že když mám sama čtyři děti a vím, jak to chodí, můžu jí být nápomocná. Jenže jakmile jsem u ní začala zaměstnávat terénní pracovnice, musela se naše komunikace posunout do jiné roviny a to Saša neuměla pochopit. Už jsem nebyla jen na její straně. Věděla jsem od zaměstnanců, jak to u nich doma chodí, a tehdy došlo na první vážné neshody.

Kvůli čemu jste se hádaly?

Napřed to byl transparentní účet, potom, když jsem si našla přítele a nejezdila za nimi tak často, Saša jako by začala žárlit na můj čas. Když jsem ji nabádala k zodpovědnosti, ať vezme život do svých rukou, a řekla jí, ať se vzpamatuje a je ráda, že má zdravé děti a pořád si jen nestěžuje, říkala, že už jí nerozumím.

onadnes.cz
Přečteno: 5463x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Paterčata, Rozhovory, Klára Vítková - RulíkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo