romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Petice proti Straně rovných příležitostí: Jednání této strany s anticiganistou Chaloupkou považují autoři za zradu

Praha, 23.7.2013 16:02, (ROMEA)
Zleva: Čeněk Růžička, Otto Chaloupka, Štefan Tišer. Koláž: Romea.cz
Zleva: Čeněk Růžička, Otto Chaloupka, Štefan Tišer. Koláž: Romea.cz

Po bouřlivější diskusi na internetových sociálních sítích vznikla včera v pozdní večer petice, která žádá, aby Strana rovných příležitostí (SRP) přestala jednat za Romy. Autoři a signatáři označují SRP za samozvanou spasitelku, která selhala jednáním s anticiganistou Ottou Chaloupkou. "Samotné jednání SRPu s panem Ottou Chaloupkou považujeme za zradu nás všech, jelikož tento poslanec se zviditelňuje hanobením našeho národa. Ten kdo jedná s anticiganisty se nepřímo podílí na poškozování zájmů Romů i celé společnosti, jelikož špatná rozhodnutí mohou ovlivnit celou Českou republiku," píše se v petici. Autory petice jsou Ondřej Jano a Ladislav Baláž.

"Vedlo nás k tomu to, že Strana rovných příležitostí jednala s poslancem Ottou Chaloupkou, který se na adresu Romů vyjadřuje lživě, nenávistně a pohrdavě, a který ve svém návrhu zákona navrhuje věci jdoucí proti Romům. A také to, že představitelé SRP Štefan Tišer a Čeněk Růžička poté nebyli ochotni své počínání Romům vysvětlit a namísto toho se chovali arogantně. Zdá se nám také, že SRP společně s Chaloupkou na nás upletli bič, především na naše děti. A jednali o nás, bez nás, aniž by k tomu měli mandát," řekl serveru Romea.cz Ladislav Baláž, který již dříve požadoval, aby Tišer s Růžičkou odstoupili ze svých funkcí v SRP a odešli z politiky.

Petici po jejím ukončení chtějí organizátoři podle Baláže zaslat oběma komorám českého parlamentu, aby poslanci i senátoři věděli, že Strana rovných příležitostí jedná pouze sama za sebe. "Chceme tímto způsobem také oslovit co největší počet Romů, aby měli možnost se k tomu vyjádřit," dodal Baláž.

Server Romea.cz se snažil získat reakci od představitele SRP Čeňka Růžičky. Ten však petici odmítl komentovat, s tím, že Strana rovných příležitostí připravuje prohlášení, které zveřejní během zítřejšího dne.

Text petice přinášíme v plném znění

My, níže podepsaní Romové
razantně odmítáme, aby Strana rovných příležitostí (dále jen SRP) jednala za naše romské rodiny žijící v České republice. SRP je politickým subjektem, který nezískal v řádných volbách mandát od občanů. Naše rodiny nejsou členy SRPu a nemohou za nás jednat a ovlivňovat náš život. Nemají žádný mandát jednat za občany České republiky romského původu!

Tato samozvaná spasitelka romského národa selhala v jednáních s politiky ČR - za výrazné selhání pak považujeme jednání SRPu s poslancem Ottou Chaloupkou, které jasně ukázalo neznalost problematiky vzdělávaní našich dětí, kdy pan poslanec společně se zástupci Strany rovných příležitostí navrhuje, aby romské děti byly přezkoumávány pouze odborným pracovištěm, zda mají být umístěny do základní nebo rodinné (dříve praktické) školy.

Dokážete si představit, že by se to samé přezkoumávání provádělo také u dětí majoritní části obyvatelstva? Takový postup by vyvolal nevoli u majoritní většiny obyvatel Česka. Návrh je evidentně rasistický a byl zaměřený pouze na naše romské děti!

Je absurdní, aby romská rodina byla odměňována na základě úspěchů a výsledků dítěte! Určitě si dovedete představit, jakou reakci majority by takové odměňování vyvolalo. Romští spasitelé prosazující výše uvedená opatření pouze prohlubují nesnášenlivost vůči nám všem.

Návrhů opatření, který pan poslanec Otto Chaloupka projednával se stranou SRP je několik a všechny je pak mediálně zveřejnil, proto si můžete udělat svůj vlastní názor. (Viz článek Anticiganista Chaloupka požaduje zavedení institutu rizikové osoby a rodiny. Pochvaluje si i spolupráci s představiteli SRP.)

My níže podepsaní s tímto romofobním zákonem nesouhlasíme, neboť jej vnímáme jako diskriminační a to nejen v klasickém pojetí slova smyslu, ale i v té pozitivně diskriminační rovině.
Samotné jednání SRPu s panem Ottou Chaloupkou považujeme za zradu nás všech , jelikož tento poslanec se zviditelňuje hanobením našeho národa.
Ten kdo jedná s „anticiganisty“ se nepřímo podílí na poškozování zájmů Romů i celé společnosti, jelikož špatná rozhodnutí mohou ovlivnit celou Českou republiku

Přečteno: 1619x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Strana rovných příležitostí, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo