romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie: Podle předběžných výsledků soudní pitvy neměla smrt Roma souvislost s policejním zákrokem

21.6.2021 15:24
Policejní zákrok v Teplicích (19. 6. 2021) (FOTO: repro video Facebook)
Policejní zákrok v Teplicích (19. 6. 2021) (FOTO: repro video Facebook)

Podle aktuálního vyjádření policie neměla smrt Roma v Teplicích souvislost se zákrokem. Policie vydala prohlášení na základě předběžných výsledků soudní pitvy.

"Soudní pitvou zemřelého byla vyloučena souvislost se zákrokem, který předcházel zadržení podezřelého. Podle předběžné pitevní zprávy bylo u muže zjištěno podezření z ovlivnění cizorodou látkou amfetaminové řady a při pitvě byly zjištěny chorobné změny věnčitých tepen srdce," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

V Teplicích zemřel v sanitce v sobotu muž, proti kterému předtím zasahovala policie.

Na sociálních sítích se objevilo amatérské video z policejního zásahu. Masivně ho mezi sebou sdílí především Romové, kteří zákrok přirovnávají k zákroku proti Georgi Floydovi v USA.

"Vrchol brutality," napsal k videu například ředitel organizace RomanoNet Michal Miko. "Romský Floyd dneska v Teplicích!" okomentoval video Michal Mižigár, romista a student historie, který v roce 2019 získal cenu Aspen Central Europe Leadership Award, kterou mladým úspěšným lídrům uděluje Aspen Institute Central Europe. "Cítím se být opravdu bezmocný a je mi smutno. Není to první případ," dodal Mižigár a připomněl útok na romské děti na táboře Idy Kelarové nebo smrt Roma v žatecké pizzerii v roce 2016.

Podle ČTK policie dál případ prověřuje.

Přečteno: 6823x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

smrt , Policie, Teplice, Smrt Roma v TeplicíchHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo