romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Trmický zastupitel Marcel Cichý stojí před soudem za prodej drog, vinu odmítl

10.12.2015 0:09
Marcel Cichý
Marcel Cichý

Ústecký krajský soud začal projednávat případ údajného prodeje marihuany a pervitinu na Slovensko. Před soudem stojí tři muži z Trmic na Ústecku, je mezi nimi i učitel tamní základní školy a zastupitel Marcel Cichý. Společně s ním je obžalován i jeho bratranec Ladislav Cichy a Pavel Kišš. Všichni jsou obžalovaní z distribuce drog v nejpřísnějším odstavci trestního zákoníku a hrozí jim až 18 let vězení.

Trojici mužů zatkla Národní protidrogová centrála na začátku roku. Státní zástupce je viní z distribuce marihuany a pervitinu v Ústeckém kraji a na Slovensku. Marcela Cichého se týká jen prodej marihuany. Podle obžaloby inicioval prodej asi 2,8 kilogramu drogy. Předání drogy se už podle žalobkyně nezúčastnil. Podle obžalovaných k žádnému obchodu nedošlo. Cichý před soudem nevypovídal, v přípravném řízení řekl, že se žádného trestného činu nedopustil. "Sušinu konopí jsem nikdy neviděl, nepřišel jsem s ní do styku," vypověděl. V den, kdy měla být podle policie marihuana předána, se všichni obžalovaní sešli. Podle Cichého se dohodli na tom, že drogu neprodají. "Řekl jsem, že je to špatné. Kišš si ji potom odnesl v krabici," doplnil Cichý.

Kišš přiznal, že drogu vypěstoval, ale na Slovensko ji neprodal. "V době, kdy mělo podle obžaloby dojít k předání drogy, jsem měl svoji marihuanu doma," řekl Kišš, který čelí obžalobě, že marihuanu prodával i na Ústecku. Distribuci na Ústecku Kišš přiznal.

Ladislav Cichy podle obžaloby navíc zorganizoval prodej asi kilogramu pervitinu. Údajné kurýry zadržela slovenská policie. Cichy tvrdí, že s obchodem nemá nic společného, že šlo o obchod jednoho z údajných kurýrů. "Klient odmítá jakoukoli vinu na projednávané věci. Druhá věc je stanovisko státního zastupitelství, které tvrdí, že došlo k dokonání trestného činu. Obhajoba je jednoznačná. V žádném případě nedošlo, a to ani k pokusu," řekla ČTK jeho advokátka Lucie Kýčková.

Marcel Cichý je jako jediný z obžalovaných stíhaný na svobodě. Ústecký krajský soud mu sice pobyt ve vazbě na začátku listopadu prodloužil, Vrchní soud ale pravomocně rozhodl o propuštění Cichého z vazby.

Hlavní líčení bude pokračovat v lednu. Soud plánuje mimo jiné výslechy svědků. "Jsou to svědci, kteří byli zadrženi na Slovensku při té trestné činnosti při převozu omamných a psychotropních látek. Na výslechu těchto svědků strany trvají, takže soud bude muset zajistit jejich výslech. protože na Slovensku jsou ve věznici, tak není možná jejich osobní účast a bude zajištěn výslech formou videokonference," řekl ČTK a Českému rozhlasu předseda trestního senátu Jiří Bednář. Údajní kurýři byli obviněni na Slovensku. Zda už jejich trestní věci skončily rozsudkem, bude ústecký krajský soud zjišťovat.

Marcel Cichý do svého zadržení působil vedle obecního zastupitelstva také jako učitel na trmické základní škole v Tyršově ulici. Jeho kolegové z politického hnutí Společně pro Trmice, za které kandidoval, za Cichým stojí. „Je to překvapení a šok. Psychicky mě to položilo,“ reagoval v lednu na jeho zadržení kolega ze zastupitelského klubu Martin Bajger. „Věřím, že Marcel je nevinný. Doufám, že se vše napraví a prokáže se, že nic nespáchal,“ dodal.

Členové hnutí následně vydali tiskovou zprávu vyjadřující se k události zadržení Cichého. „Žijeme v demokratickém státě, jednou ze zaručených zásad právního státu je presumpce neviny. Tj., že na jakoukoliv osobu, která je trestně stíhána, se pohlíží jako na nevinou do doby, než-li bude pravomocně odsouzena za stíhaný trestný čin. Do této doby na našeho člena pohlížíme jako na nevinného. Současně pevně věříme, že došlo k nešťastné souhře různých skutečností, které budou v průběhu vyšetřování vysvětleny a bude potvrzena nevina pana Marcela Cichého,“ stojí v tiskové zprávě.

Přečteno: 1052x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, Soud, TrmiceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo