romea - logo
7. prosince 2019 (sobota)
svátek má Ambrož
Loading
rozšířené vyhledávaní

Trmický zastupitel Marcel Cichý stojí před soudem za prodej drog, vinu odmítl

10.12.2015 0:09
Marcel Cichý
Marcel Cichý

Ústecký krajský soud začal projednávat případ údajného prodeje marihuany a pervitinu na Slovensko. Před soudem stojí tři muži z Trmic na Ústecku, je mezi nimi i učitel tamní základní školy a zastupitel Marcel Cichý. Společně s ním je obžalován i jeho bratranec Ladislav Cichy a Pavel Kišš. Všichni jsou obžalovaní z distribuce drog v nejpřísnějším odstavci trestního zákoníku a hrozí jim až 18 let vězení.

Trojici mužů zatkla Národní protidrogová centrála na začátku roku. Státní zástupce je viní z distribuce marihuany a pervitinu v Ústeckém kraji a na Slovensku. Marcela Cichého se týká jen prodej marihuany. Podle obžaloby inicioval prodej asi 2,8 kilogramu drogy. Předání drogy se už podle žalobkyně nezúčastnil. Podle obžalovaných k žádnému obchodu nedošlo. Cichý před soudem nevypovídal, v přípravném řízení řekl, že se žádného trestného činu nedopustil. "Sušinu konopí jsem nikdy neviděl, nepřišel jsem s ní do styku," vypověděl. V den, kdy měla být podle policie marihuana předána, se všichni obžalovaní sešli. Podle Cichého se dohodli na tom, že drogu neprodají. "Řekl jsem, že je to špatné. Kišš si ji potom odnesl v krabici," doplnil Cichý.

Kišš přiznal, že drogu vypěstoval, ale na Slovensko ji neprodal. "V době, kdy mělo podle obžaloby dojít k předání drogy, jsem měl svoji marihuanu doma," řekl Kišš, který čelí obžalobě, že marihuanu prodával i na Ústecku. Distribuci na Ústecku Kišš přiznal.

Ladislav Cichy podle obžaloby navíc zorganizoval prodej asi kilogramu pervitinu. Údajné kurýry zadržela slovenská policie. Cichy tvrdí, že s obchodem nemá nic společného, že šlo o obchod jednoho z údajných kurýrů. "Klient odmítá jakoukoli vinu na projednávané věci. Druhá věc je stanovisko státního zastupitelství, které tvrdí, že došlo k dokonání trestného činu. Obhajoba je jednoznačná. V žádném případě nedošlo, a to ani k pokusu," řekla ČTK jeho advokátka Lucie Kýčková.

Marcel Cichý je jako jediný z obžalovaných stíhaný na svobodě. Ústecký krajský soud mu sice pobyt ve vazbě na začátku listopadu prodloužil, Vrchní soud ale pravomocně rozhodl o propuštění Cichého z vazby.

Hlavní líčení bude pokračovat v lednu. Soud plánuje mimo jiné výslechy svědků. "Jsou to svědci, kteří byli zadrženi na Slovensku při té trestné činnosti při převozu omamných a psychotropních látek. Na výslechu těchto svědků strany trvají, takže soud bude muset zajistit jejich výslech. protože na Slovensku jsou ve věznici, tak není možná jejich osobní účast a bude zajištěn výslech formou videokonference," řekl ČTK a Českému rozhlasu předseda trestního senátu Jiří Bednář. Údajní kurýři byli obviněni na Slovensku. Zda už jejich trestní věci skončily rozsudkem, bude ústecký krajský soud zjišťovat.

Marcel Cichý do svého zadržení působil vedle obecního zastupitelstva také jako učitel na trmické základní škole v Tyršově ulici. Jeho kolegové z politického hnutí Společně pro Trmice, za které kandidoval, za Cichým stojí. „Je to překvapení a šok. Psychicky mě to položilo,“ reagoval v lednu na jeho zadržení kolega ze zastupitelského klubu Martin Bajger. „Věřím, že Marcel je nevinný. Doufám, že se vše napraví a prokáže se, že nic nespáchal,“ dodal.

Členové hnutí následně vydali tiskovou zprávu vyjadřující se k události zadržení Cichého. „Žijeme v demokratickém státě, jednou ze zaručených zásad právního státu je presumpce neviny. Tj., že na jakoukoliv osobu, která je trestně stíhána, se pohlíží jako na nevinou do doby, než-li bude pravomocně odsouzena za stíhaný trestný čin. Do této doby na našeho člena pohlížíme jako na nevinného. Současně pevně věříme, že došlo k nešťastné souhře různých skutečností, které budou v průběhu vyšetřování vysvětleny a bude potvrzena nevina pana Marcela Cichého,“ stojí v tiskové zprávě.

Přečteno: 1008x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, Soud, TrmiceHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo