romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

František Kostlán: Baláž má pravdu, s anticiganisty se nejedná. Růžička tak diskreditoval svou předchozí práci

Praha, 22.7.2013 12:06, (ROMEA)
František Kostlán. Foto: Archiv Romea.cz
František Kostlán. Foto: Archiv Romea.cz

Připojuji se k výzvě Ladislava Baláže, aby představitelé Strany rovných příležitostí Štefan Tišer a Čeněk Růžička odstoupili ze svých funkcí a odešli z politiky vůbec. „Díky“ nim se tu děje věc dosud nevídaná: ti kteří dosud v Letech u Písku uctívali památku lidí zavražděných nacisty za druhé světové války, nakročili nyní směrem k lidem, kteří by s Romy také nejraději radikálně zatočili. A navíc to vydávají za svou přednost.

Podle činů a uvažování poznáte je...

Jejich jednání s anticiganistou Chaloupkou je zřejmě pouze prvním takovým krokem. Jak napsal Růžička v reakci na první článek k této věci, Strana rovných příležitostí bude klidně jednat i s předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomášem Vandasem, když ten o to bude stát. Růžička, Tišer a spol. tak sami sebe postupně ponižují na úroveň společenského patologického odpadu, k němuž extremisté z Dělnické strany SS bezesporu patří.

Představitelé SRP se diví tomu, proč jim někdo jednání s Chaloupkou vyčítá, podle jejich vyjádření jde o poslance, který má mandát a velkou moc a proto je nutné s ním jednat. Zcela stejně argumentuje Tomio Okamura, který se diví tomu, proč má někdo něco proti Dělnické straně (Národní straně), když jde o legální, nezakázanou stranu. Jak vidno, myšlení představitelů SRP se již začalo točit v patologickém víru.

SRP legitimizuje anticiganismus

Strana rovných příležitostí svým jednáním legitimizuje celý Chaloupkův návrh, tedy například i zavedení institutu rizikové osoby / rodiny.

Má jít o osobu / rodinu, která pobírá dávky v hmotné nouzi dlouhodobě; navštěvuje herny/casina; požívá alkohol nebo omamné látky; použila dávku v hmotné nouzi na jiný účel než na naplnění životních potřeb; nepodporuje děti v řádné školní docházce atd.. „Tzv. riziková osoba bude povinná se dostavovat v určenou hodinu v pracovních dnech na určené místo. Na daném místě se bude muset zdržovat 8 hodin a dbát pokynů pověřené osoby. Při nedodržení této povinnosti budou dávky odejmuty,“ píše Chaloupka. K dokonalosti tomuto návrhu chybějí již jen mříže či ostnatý drát.

Chaloupka a spol. se díky Růžičkovi a Tišerovi budou moci při prosazování návrhu zákona v parlamentu ohánět tím, že Romové na jeho znění spolupracovali a souhlasí s ním.

Fašizující návrh SRP

A o tom, že představitelé SRP s Chaloupkou přímo spolupracovali (nikoli jen konzultovali), nemůže být pochyb. Svědčí o tom i  nápad SRP, který Chaloupka po společném jednání zapracoval do svého návrhu zákona.

„Obzvláště nás zajímal bod vzdělávání našich dětí, tedy dětí ze slabého sociálního prostředí. Že jde o romské, je evidentní. Aby o zařazení toho kterého dítěte do praktické nebo běžné školy přezkoumatelně rozhodovalo jenom odborné pracoviště, je můj nápad a za ním si strana SRP stojí. Tohle by našim dětem a tím i nám a celé společnosti neskutečně pomohlo. Odborné pracoviště by pod tvrdou sankcí nemohlo u dětí přezkoumatelně posuzovat nic jiného, než jeho skutečný zdravotní stav,“ napsal Růžička na dotaz serveru Romea.cz.

Tento návrh SRP je stejně fašizující jako návrhy Chaloupkovy, protože v tomto bodě vylučuje paušálně rodiče z rozhodování o jejich dětech. Něco takového si zde naposledy dovolili nacisti a bolševici. Pokud snad Straně rovných příležitostí vadí, že svoboda sebou nese i nějaká rizika, mohou se rozpustit a kandidovat za nějaký z obskurních spolků prosazující autoritářský režim.

Opravdu by mě zajímalo, co tomu říkají běžní členové SRP, pokud tato strana takové vůbec má.

Na pietní akt v Letech u Písku nepojedu

Souhlasím s Ladislavem Balážem i v tom, že Čeněk Růžička tímto chováním diskreditoval svou předchozí činnost ve Výboru pro odškodnění romského holocaustu. Na lidi zavražděné nacisty nelze pietně vzpomínat společně s lidmi, kteří jednají či jsou ochotni jednat s následovníky totalitářů či autoritářů, ať už se jim dnes říká jakkoli (extremisti, radikálové, neonacisti, fašisti, šovinisti, anticiganisti atd.) Proto se dalšího pietního aktu v Letech u Písku, který organizuje Čeněk Růžička a kde se v posledních letech prezentuje především SRP, nemohu účastnit.

Přečteno: 4538x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Anticiganismus, Romové, Strana rovných příležitostíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo