romea - logo
18. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: "Když státy nechtějí Romům pomáhat, ať nečerpají finance k tomu určené," říká europoslanec Peter Pollák

24.7.2020 14:45

V červnu schválil poslanecký klub Evropské lidové strany, což je nejsilnější politická frakce Evropského parlamentu, strategický dokument  týkající se evropského procesu inkluze Romů. Předložil jej slovenský europoslanec Peter Pollák st. (OĽANO). A právě ten je hostem Jarmily Balážové v pořadu ROMEA TV. Diskutovat budou o tom, proč Pollák materiál předložil, s jakým cílem a zda kritika i návrhy na efektivnější využívání finančních zdrojů, které v této oblasti Evropská unie poskytuje, mají šanci se promítnou do reálné změny postoje. Řeč bude i situaci v romských osadách v souvislosti s COVID 19, přestřelce s poslancem Milanem Mazurekem, který ve slovenském parlamentě zastupuje Kotlebovce.

Peter Pollák v dokumentu kromě jiného hojně zmiňuje situaci Romů v době COVIDU, znevýhodněné podmínky v přístupu k vodě, segregaci, přístup ke zdravotnické péči ve vyloučených lokalitách. Šlo o argumenty, na které europoslanci slyšeli nebo ne? A jaká je zkušenosti Petera Polláka ze Slovenska a jeho zpětné hodnocení? Nešlo z jeho strany vlastně o segregovaný přístup, nebo se naopak ukázalo, že preventivně šlo o správný krok?

Moderátorka i host se vrátí i k incidentu jednoho z policistů vůči dětem, k němuž v době testování Romů došlo v jedné z osad. Případ je v šetření, má už nějaké výsledky?

Dalším z témat, na něž se Jarmila Balážová ptá Petera Polláka je jeho spolupráce s dalšími europoslanci z řad Romů a dalšími, včetně českých, kteří toto téma vnímají, ačkoliv Romové nejsou.

A co zástupci extremistů v EP? Už si Pollák vysloužili jejich pozornost, jako na Slovensku například tu pana Mazureka, poslance Národnej rady Slovenskej republiky za politickú stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, který jej veřejně osočuje a z obou stran padají trestní oznámení. 

Rozhovor ROMEA TV odvysílá v sobotu v 19.30 hodin.

Přečteno: 1323x
 

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Evropský parlament, Evropská unie, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo