romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Očkování jako holokaust? Británie řešení nechutnou kauzu a zatkla dva muže

5.2.2021 12:15
Koláž, kterou zveřejnil 10. ledna 2021 poslanec Lubomír Volný
Koláž, kterou zveřejnil 10. ledna 2021 poslanec Lubomír Volný

Policie v Británii zatkla dva muže kvůli podezření, že šířili letáky, které přirovnávaly očkování proti covidu-19 k holokaustu. Informuje agentura Reuters. Britská média uvádějí, že jedním ze zatčených je Piers Corbyn, bratr bývalého předsedy labouristů Jeremyho Corbyna. Oba muži byli propuštěni na kauci.

Podle policie 73letý Corbyn a další muž ve věku 37 let letáky mezi lidmi rozšiřovali koncem ledna. Byla na nich kresba brány někdejšího nacistického vyhlazovacího tábora v Osvětimi, kde ovšem známý nápis Arbeit macht frei (Práce osvobozuje) byl nahrazen heslem Vakcíny jsou bezpečnou cestou ke svobodě.

Slova z nového nápisu pocházejí z titulku listu Evening Standard ze 27. listopadu. Na letáku jsou uvedeny neopodstatněné konspirační teorie, jako že některé vakcíny obsahují nanochipovou technologii a člověka, který očkování dostane, půjde elektronicky sledovat. Podobu letáku vymyslel Piers Corbyn, který je kritikem opatření proti šíření koronaviru a už několikrát se kvůli tomu dostal do konfliktu se zákonem.

Letáky jsou podle internetového portálu deníku The Guardian dostupné na Corbynově webu a dostali je do poštovní schránky i lidé ve čtvrti Southwark na jihu Londýna. Jeden místní radní uvedl, že šlo zřejmě o pokus vyvolat strach u některých lidí, zejména příslušníků etnických menšin a černochů, kteří patří mezi skupiny, které covid-19 ohrožuje nejvíce.

Poslanec Volný šířil podobný obrázek

Před třemi týdny se obdoba britské causy odehrála také v Česku, kdy poslanec Lubomír Volný zveřejnil nechutnou koláž, přirovnávající očkování k holokaustu. Místo "Arbeit macht frei" je na bráně koncentračního tábora v Osvětimi nápis "Vakcínou ke svobodě". Koláž převzal ze zahraničních serverů.

Volný navázal na zneužívání obětí holokaustu a přirovnávání současné situace k pronásledování židů během 2. světové války. Na posledních dvou demonstracích měli někteří odpůrci vakcinace připnuté na kabátech žluté šesticípé hvězdy, kterými nacisté za druhé světové války označovali židovské obyvatele. Místo nápisu „Jude“ v ní měli slovo „Neočkovaný“.

Poslanec Lubomír Volný byl v minulosti označen jako obchodník s chudobou, když vydělával na sociálních dávkách pomocí pronájmu bytů chudým rodinám. Byl tehdy členem SPD a SPD jinak tyto občany běžně označuje jako parazity nebo nepřizpůsobivé a současný systém sociálních dávek odmítá jako drahý a nefunkční. Podrobně o tom v minulém roce informovala Česká televize (ČT) v pořadu Reportéři ČT. Podle ní Volný dostává nájemné, které zaplatí stát, a které cenou odpovídá luxusnímu bydlení, ačkoli jde o byty podřadné kvality.

V březnu 2019 Volný pak rodiny vyhodil na ulici. Tímto způsobem prý reagoval na kritiku od pirátského poslance Mikuláše Peksy, že obchoduje s chudobou. 

Přečteno: 785x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

očkování, Extremismus, Británie, Holocaust, koncentrační tábor, Osvětim, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo