romea - logo
3. března 2021 (středa)
svátek má Kamil

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Očkování jako holokaust? Británie řešení nechutnou kauzu a zatkla dva muže

5.2.2021 12:15
Koláž, kterou zveřejnil 10. ledna 2021 poslanec Lubomír Volný
Koláž, kterou zveřejnil 10. ledna 2021 poslanec Lubomír Volný

Policie v Británii zatkla dva muže kvůli podezření, že šířili letáky, které přirovnávaly očkování proti covidu-19 k holokaustu. Informuje agentura Reuters. Britská média uvádějí, že jedním ze zatčených je Piers Corbyn, bratr bývalého předsedy labouristů Jeremyho Corbyna. Oba muži byli propuštěni na kauci.

Podle policie 73letý Corbyn a další muž ve věku 37 let letáky mezi lidmi rozšiřovali koncem ledna. Byla na nich kresba brány někdejšího nacistického vyhlazovacího tábora v Osvětimi, kde ovšem známý nápis Arbeit macht frei (Práce osvobozuje) byl nahrazen heslem Vakcíny jsou bezpečnou cestou ke svobodě.

Slova z nového nápisu pocházejí z titulku listu Evening Standard ze 27. listopadu. Na letáku jsou uvedeny neopodstatněné konspirační teorie, jako že některé vakcíny obsahují nanochipovou technologii a člověka, který očkování dostane, půjde elektronicky sledovat. Podobu letáku vymyslel Piers Corbyn, který je kritikem opatření proti šíření koronaviru a už několikrát se kvůli tomu dostal do konfliktu se zákonem.

Letáky jsou podle internetového portálu deníku The Guardian dostupné na Corbynově webu a dostali je do poštovní schránky i lidé ve čtvrti Southwark na jihu Londýna. Jeden místní radní uvedl, že šlo zřejmě o pokus vyvolat strach u některých lidí, zejména příslušníků etnických menšin a černochů, kteří patří mezi skupiny, které covid-19 ohrožuje nejvíce.

Poslanec Volný šířil podobný obrázek

Před třemi týdny se obdoba britské causy odehrála také v Česku, kdy poslanec Lubomír Volný zveřejnil nechutnou koláž, přirovnávající očkování k holokaustu. Místo "Arbeit macht frei" je na bráně koncentračního tábora v Osvětimi nápis "Vakcínou ke svobodě". Koláž převzal ze zahraničních serverů.

Volný navázal na zneužívání obětí holokaustu a přirovnávání současné situace k pronásledování židů během 2. světové války. Na posledních dvou demonstracích měli někteří odpůrci vakcinace připnuté na kabátech žluté šesticípé hvězdy, kterými nacisté za druhé světové války označovali židovské obyvatele. Místo nápisu „Jude“ v ní měli slovo „Neočkovaný“.

Poslanec Lubomír Volný byl v minulosti označen jako obchodník s chudobou, když vydělával na sociálních dávkách pomocí pronájmu bytů chudým rodinám. Byl tehdy členem SPD a SPD jinak tyto občany běžně označuje jako parazity nebo nepřizpůsobivé a současný systém sociálních dávek odmítá jako drahý a nefunkční. Podrobně o tom v minulém roce informovala Česká televize (ČT) v pořadu Reportéři ČT. Podle ní Volný dostává nájemné, které zaplatí stát, a které cenou odpovídá luxusnímu bydlení, ačkoli jde o byty podřadné kvality.

V březnu 2019 Volný pak rodiny vyhodil na ulici. Tímto způsobem prý reagoval na kritiku od pirátského poslance Mikuláše Peksy, že obchoduje s chudobou. 

Přečteno: 635x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

očkování, Extremismus, Británie, Holocaust, koncentrační tábor, Osvětim, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo