romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Peter Pollák tvrdě odsoudil zbití romských dětí v Krompachách: Útok na děti je nepřípustný. Pokud to policista udělal, musí za to pykat!

29.4.2020 9:43
Peter Pollák a fotografie romské holčičky, kterou jako jednu z pěti dětí zbil policista 27. 4. 2020 v Krompachách. (Koláž Romea.cz)
Peter Pollák a fotografie romské holčičky, kterou jako jednu z pěti dětí zbil policista 27. 4. 2020 v Krompachách. (Koláž Romea.cz)

Peter Pollák, europoslanec a člen slovenského krizového štábu vytvořeného v souvislosti s pandemií onemocnění COVID-19, tvrdě odsoudil útok policisty na romské děti v Krompachách.

V romské osadě Krompachy, která je nyní v karanténě, měl policista v pondělí obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. Důvodem mělo být, že děti sbíraly dřevo a hrály si mimo karanténní zónu.

"Útok na děti je nepřípustný. Včera jsem podal podnět na Inspekci ministerstva vnitra, aby prověřili surovou bitku policistů, kteří bili bezbranné děti v karantenizovaných Krompachoch. Je absurdní, aby kdokoliv v uniformě vztáhl ruku na děti. není to profesionální a navíc je to protizákonné. jestli to udělal policista, musí za to pykat," uvedl ve stanovisku romský europoslanec Peter Pollák.

Již včera útok na romské děti odsoudila romská poslankyně za vládní OĽANO Jarmila Vaňová.

Jedná se již o třetí sporný zásah slovenské policie vůči Romům během pandemie COVID-19. V předešlých případech však policisté tvrdě zasahovali vůči dospělým Romům. Policisté například razantně zasáhli o velikonocích proti Romům v Bardějově. Důvodem mělo být, že jeden z Romů neměl roušku. I kvůli tomuto incidentu podal Peter Pollák podnět na Inspekci ministerstva vnitra. Na sociálních sítích se v polovině dubna objevilo video ze zákroku policistů proti Romovi bez roušky v Bánovcích nad Bebravou.

VIDEO

Přečteno: 9084x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Násilí, Policie, COVID-19, Peter Pollák, Útok, Útok na romské dětiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo