romea - logo
25. ledna 2022 (úterý)
svátek má Miloš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Prezidentka Zuzana Čaputová žádá vysvětlení incidentu, při kterém měl policista v Krompachách zbít obuškem malé děti

29.4.2020 20:10
Prezidentka Zuzana Čaputová žádá vysvětlení incidentu, při kterém měl policista v Krompachách zbít obuškem malé děti (Koláž: Romea.cz)
Prezidentka Zuzana Čaputová žádá vysvětlení incidentu, při kterém měl policista v Krompachách zbít obuškem malé děti (Koláž: Romea.cz)

Prezidentka Zuzana Čaputová požádala policejního prezidenta Milana Lučanského o vysvětlení incidentu v romské osadě v Krompachách, kde měl policista v pondělí během služby zbít pět dětí.

"Incident považuji za selhání, které je třeba vyšetřit. Milan Lučanský přislíbil, že incident důkladně prošetří policejní inspekce. V takových náročných podmínkách, jaké způsobuje karanténa lidí žijících v chudých obydlích, je obzvláště důležité jednat nejen zákonně, maximálně profesionální, ale především lidsky, " uvedla podle slovenských médií prezidentka.

V romské osadě Krompachy, která je nyní v karanténě, měl policista v pondělí obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. Důvodem mělo být, že děti sbíraly dřevo a hrály si mimo karanténní zónu.

K případu se dnes vyjádřila také Unie Romů na Slovensku, která žádá prošetření incidentu nezávislou komisí, protože se obávají zaujatosti ze strany Inspekce ministerstva vnitra.

Zákrok odsoudila i zplnomocněnkyně vlády Slovenské republiky pro romské komunity Andrea Bučková. Incident tvrdě kritizoval i bývalý zplnomocněnec slovenské vlády a nynější europoslanec Peter Pollák.

Přečteno: 7219x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Rasismus, Policie, COVID-19, Násilí, Osada, Útok, Útok na romské dětiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo